F1.sk F1.sk

Horner naznačil, že Red Bull sa na to môže čoskoro vykašľať
zdroj: TASR/AP

Horner naznačil, že Red Bull sa na to môže čoskoro vykašľať

Red Bull Racing je už pevnou súčasťou Formuly 1, ale v budúcnosti sa to môže veľmi ľahko zmeniť. Výrobca energetických nápojov je športu zaviazaný do roku 2020, avšak čo príde potom, nikto nevie.

Šéf tímu Christian Horner v aktuálnom rozhovore pre Motorsport.com nevylúčil ani tú alternatívu, že Dietrich Mateschitz sa na to potom vykašle. 

Veľa bude závisieť od snáh vedenia, ktoré chce silným tímom škrtnúť štedré bonusy, ale na druhej strane plánuje zaviesť rozpočtový strop. Ako by to pre Red Bull fungovalo v porovnaní s Mercedesom a Ferrari? Predsa len je to súkromný tím, ktorý funguje celkom inak.

"Rozhodne. A tak je to správne," odpovedal Horner na otázku, či sa Mateschitz v prípade nespokojnosti s výzorom novej Formuly 1 môže rozhodnúť pre odchod. "Pre motoršport i F1 má vášeň, je nadšený z novej motorovej spolupráce s Hondou i z potenciálu, ktorý to prináša. Ale Formula 1 musí niečím pomôcť aj značke Red Bull."

"Musí byť vzrušujúca, musí byť nákladovo efektívna, pretekársky šport musí byť veľkolepý a hlavne potrebujeme mať možnosť hrať rovnocennú hru s výrobcami a s továrenskými tímami. Podobne, ako všetci z nás, aj on čaká na to, aká bude F1 po roku 2020."

Angličan vysvetlil, že situácii by poriadne pomohol silný motor Hondy. Ak to bude tak a Red Bullu sa bude dariť, mohlo by to všetkých v tíme poriadne nakopnúť.

"Motivácia mu (Mateschitzovi) nikdy nechýbala. Tak v dobrých, ako aj v zlých dňoch, nám vyslovoval neskutočnú podporu a do F1 toho investoval asi viac, ako ktorákoľvek iná entita. Má dva tímy, veľkú cenu a zarátať treba aj celé promo, ktoré Red Bull okolo F1 robí. Je to niečo obrovské. Ak by v tento šport neveril, tak by to nerobil," dodal Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk