F1.sk F1.sk

Magnussen o hesle "lepší ako Red Bull": Nie je na tom absolútne nič zlé
zdroj: TASR/AP

Magnussen o hesle "lepší ako Red Bull": Nie je na tom absolútne nič zlé

Kevin Magnussen má za sebou 81 veľkých cien vo Formule 1, počas ktorých je jeho maximom druhé miesto z Veľkej ceny Austrálie 2014. Paradoxne to boli prvé preteky, v ktorých sme ho videli. Potom už nič prevratné neukázal.

"Ak by som vedel, že skončíme len na štvrtom mieste a nikdy nezískam titul - ak by som videl do budúcnosti a vedel by som, že nikdy nevyhrám - tak by som išiel niekde inde (do inej série, pozn. red.), kde by som vedel byť úspešný," povedal Magnussen pre GPFans.

"Nikto z nás sem neprišiel a tak tvrdo nemakal pre to, aby skončil len na štvrtom mieste - ale práve taký je náš tohtoročný cieľ. Ale samozrejme to nemôžeme vnímať tak, že nevyhrám, tak odídem domov... vždy sa o to treba pokúšať, ale na druhej strane treba pochopiť, že je to celkový proces a k úspechu vedie dlhšia cesta."

Niektoré zdroje v minulom roku vyhodnocovali výsledky A a B šampionátu. V tom prvom boli Mercedes, Ferrari a Red Bull, v druhom všetci ostatní. Magnussena boje v strede poľa poriadne bavili.

"V minulom roku sme okolo seba mali niekoľko tímov, ktoré boli mimoriadne vyrovnané. Miestami som mal pocit, že práve toto je ten skutočný šampionát, v ktorom bojuje každý s každým. Haas začal tie veci o B-šampionáte, pretože tri tímy boli ďaleko pred ostatnými, ale päť či šesť stajní bolo na veľmi podobnej úrovni."

"Takto by mal vyzerať celý šampionát, ale nie je to tak," skonštatoval Dán. "V strede poľa je to veľmi, veľmi tuhé a husté. V minulom roku bolo niekedy ťažšie skončiť na siedmom mieste, ako pre nich (tri najlepšie stajne, pozn. red.) vyhrať. O siedmu priečku sa totiž bila väčšia konkurencia, ako o čelo."

V súvislosti s Haasom sa veľa hovorí aj o hlavnom sponzorovi tohto tímu, ktorým je Rich Energy. Ten prišiel s heslom "better than Red Bull", teda "lepší ako Red Bull", ktoré zopakoval aj po niektorých testovacích dňoch.

"Bolo by čudné, ak by William (Storey, výkonný riaditeľ Rich Energy, pozn. red.) vyrobil energetický nápoj a nechcel by vyzvať Red Bull. To by predsa nedávalo zmysel. Ak chce byť niekto úspešný, musí si za cieľ stanovovať tých najlepších. Podľa mňa na tom nie je absolútne nič zlé."

"Ako tím pochopiteľne chceme potrápiť Red Bull. V minulom roku sme na to nemali, ale z dlhodobého hľadiska by to mal byť náš cieľ. Nepočul som o tom, že by to chcel zvládnuť už v tomto roku. Je to len jeho celkové nastavenie. Chce dosiahnuť to najlepšie, čo je jediný spôsob, ako uspieť," dodal Kevin Magnussen.

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk