F1.sk F1.sk

Formula E priniesla ďalšie šialené preteky, po Birdovej diskvalifikácii sa teší Mortara (VIDEO)
zdroj: Venturi Formula E Team

Formula E priniesla ďalšie šialené preteky, po Birdovej diskvalifikácii sa teší Mortara (VIDEO)

Formula E ponúkla v nedeľu v Hong Kongu ďalšie z radu šialených pretekov. Naposledy v Mexiku sa o víťazovi rozhodlo v posledných metroch pretekov a teraz to vyzeralo podobne, ale definitíva napokon padla až za zeleným stolom.

Dlho viedol André Lotterer, ktorý bol spolu so Samom Birdom omnoho rýchlejší od zvyšku sveta. Napriek niekoľkým fázam safety caru dvojica ostatným vždy ubzikla, až prišlo predposledné kolo.

Bird nepočúvol žiadosti svojho tímu o to, aby bol opatrný a nikam sa nehnal. Napriek tomu zaútočil, ale svoje auto nedobrzdil a trafil pravú zadnú časť Lottererovho monopostu. Ten ešte niekoľko okamihov jazdil v takmer plnom tempe, ale napokon na to doplatil defektom a zlomeným závesom.

Sam Bird prešiel cieľom ako prvý, ale komisári to tak nenechali. Po nezvyčajne dlhom rokovaní mu udelili päťsekundový trest, ktorý ho odsunul na konečnú šiestu priečku.

Ako slepé kura k zrnu tak k svojmu prvému víťazstvu prišiel Edoardo Mortara z tímu Venturi, druhý skončil Lucas di Grassi (Audi), tretí Robin Frijns (Virgin).

Bird napriek všetkému získal deväť bodov a s celkovým ziskom 54 bodov sa dostal do čela šampionátu. Jérôme D'Ambrosio (Mahindra) má o bod menej a dvojica Lucas di Grassi - Edoardo Mortara je na 52 bodoch.

Spomedzi nedávnych pretekárov F1 skončil Felipe Massa piaty. Stoffel Vandoorne vyhral kvalifikáciu, potom však vypadol pre technické problémy, nuž a Felipe Nasr zavinil kolíziu, v dôsledku ktorej nevinne vypadli Pascal Wehrlein i D'Ambrosio.

Najnovšie z kategórie: Formula E

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk