F1.sk F1.sk

Rosbergovi je ľúto Williamsu a McLarenu
zdroj: ROKiT Williams Racing

Rosbergovi je ľúto Williamsu a McLarenu

V zásade všetci odborníci sa zhodujú v tom, že najslabším tímom v štartovom poli bude v tomto roku Williams. Stajňa nestihla začiatok testov a sú v nej značné interné problémy, za ktoré svojim miestom zaplatil uznávaný technický odborník Paddy Lowe.

Nica Rosberga táto situácia veľmi mrzí. Majster sveta z roku 2016 začínal svoju kariéru práve vo Williamse, aby tam napokon strávil roky 2006 až 2009. Za toto obdobie sa výkonnostne výrazne zlepšil, dosiahol viacero dobrých výsledkov a vybojoval dokonca aj pár pódií, aby ho následne do svojich služieb získal Mercedes.

"To s Williamsom je skutočne škoda," povedal Rosberg, ktorého slová cituje stránka Motorsport-Total.com, o stajni so sídlom v Grove. "Je to fantastický tím s neskutočnou históriou."

Ale nejde tu len o Williams: "McLaren sa dostal do rovnakej situácie. Neuveriteľné. Oba tieto neuveriteľné tímy sú na tom rovnako, čo je pre fanúšikov motoršportu veľká škoda. Dúfam, že obe tieto zoskupenia sa čoskoro prederú nahor."

"Williams má aktuálne skvelých pretekárov, čo je fajn. Russell je vychádzajúca hviezda a Kubica je možno najväčší talent v štartovom poli," skonštatoval Nico Rosberg. "Bol dlho preč a bude potrebovať určitý čas. Majú tam však množstvo talentu a dúfam, že sa začnú zlepšovať."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk