F1.sk F1.sk

Allison o novom Mercedese W10: Každá súčiastka prináša väčšie množstvo výkonu
zdroj: Mercedes

Allison o novom Mercedese W10: Každá súčiastka prináša väčšie množstvo výkonu

Mercedes nasadil do úvodnej fázy testov auto, ktoré s tým, aké uvidíme v Melbourne, nemalo veľa spoločného. Ukázalo sa to pri nasadení druhej verzie pre druhý týždeň testovacej prípravy a celkom otvorene to potvrdil aj technický šéf tímu James Allison.

"Vieme, že pred prvými pretekmi v Melbourne sa zmení v podstate každý štvorcový milimeter tohto auta," povedal Allison stojac pri pôvodnej verzii W10. "Rýchlosť aerodynamických zmien je v tejto chvíli pri nových pravidlách veľmi vysoká. To znamená, že špecifikácia pre predstavenie bude vymenená celkom novou sadou oblečenia, ktoré uvidíme v Melbourne a ktoré budeme potom počas celého roka vyvíjať."

Angličan v rozhovore zdôraznil aj to, že celý tím je na nový monopost W10 mimoriadne hrdý. Minuloročné auto a veci, na ktoré boli ľudia z tímu neskutočne hrdí a o ktorých si mysleli, že sú popohnané až na limit, odrazu vyzerajú doslova školácky a nemotorne. 

"Aj v tomto roku sa pokúšame skonštruovať auto, ktoré nie je len reakciou na zmeny pravidiel, ale pri ktorom využívame každú jednu príležitosť na to, aby sme ho spravili rýchlejším. Tento prístup sme uplatnili pri každej, čo i len najmenšej, súčiastke auta. Limity sme sa pokúšali čo najviac posunúť."

"Vezmime si napríklad bočnice, okolo ktorých sme robili veľké haló. Boli totiž užšie a priliehavejšie, ako sme kedy zvládli postaviť. Ale pozrite sa na tieto nové bočnice a na celú karosériu, k autu je to doslova vákuovo pribalené - je to spravené tak, že pred dvanástimi mesiacmi by sme to ani nepovažovali za možné. To isté platí o predných závesoch, ktoré sme dokázali ešte viac pozdvihnúť."

"Nuž a toto platí aj o každej súčasti auta. Ak by ste ho odkryli a pozreli sa pod pokrievku, tak by ste videli, že každá časť auta je o niečo menšia, všetko je tesnejšie, všetko je pevnejšie i ľahšie a všetko nám prináša väčšie množstvo výkonu," dodal James Allison.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk