F1.sk F1.sk

Piero Ferrari má pred sezónou pozitívne dojmy
zdroj: TASR/AP

Piero Ferrari má pred sezónou pozitívne dojmy

Na autosalón do Ženevy dorazil aj Piero Ferrari, ktorý je synom legendárneho Enza. Z priebehu predsezónnych testov má podľa vlastných slov pozitívne dojmy, ale počas Veľkej ceny Austrálie bude mimoriadne nervózny.

"Na to sa musíte opýtať jazdcov," odpovedal na otázku, aké konkurencieschopné bude auto. "Ale keď som si vypočul, čo hovorili po testoch, mám pozitívne dojmy. V tejto súvislosti si rád spomínam na niečo, čo vždy hovoril môj otec: Keď sa auto od prvého testovacieho dňa správa dobre, tak je dobré. Ale či je to skutočne tak, uvidíme až v Melbourne."

"Mattia Binotto povedie tím znalou a skúsenou rukou. Binotto mi robí veľkú radosť, pretože vo Ferrari pôsobí už dlho. Je to žijúci dôkaz toho, ako ďaleko sa vo Ferrari môže dostať jeden technik. Všetko je to dobrý signál pre ostatných spolupracovníkov, veď dostať sa z pozície technika na pozíciu technického riaditeľa a následne šéfa tímu je pekný príbeh."

Sedemdesiattriročný Ferrari, ktorého slová citoval Speedweek, prezradil, že počas VC Austrálie bude potrebovať niečo na upokojenie. "Potom zovriem päste a budem veriť v to najlepšie," skonštatoval. "Ferrari napokon má všetky zdroje na to, aby opäť bolo majstrom sveta."

Pri spomienkach na minulosť si Ferrari zaspomínal na Nikiho Laudu, ktorý bol v aute veľmi citlivý a všetko vedel cítiť. V tomto smere bol vraj obzvlášť dobrý aj Clay Regazzoni: "Ten nám vedel popísať aj ten najtichší problém, a to v časoch, keď sme ešte nemali žiadne vážne vyhodnocovanie dát."

"Dnes je úloha jazdca pri obmedzenom testovacom programe ohraničená. Posledný úsudok však musí prísť práve od pilotov. Zo všetkých simulácií a dát je potrebné vyčítať to správne a Sebastian Vettel má v tomto smere veľmi citlivé senzory. Fernando Alonso to vedel tiež, nuž a Michael Schumacher bol až neuveriteľne precízny. Ten si dáta bral dokonca aj domov, aby ich tam v pokoji mohol analyzovať."

"Michael bol emotívny jazdec. Taký, ako je dnes Vettel. V takom prípade človeku niekedy puknú nervy. Keď ste pod neustálym tlakom vyhrávať, resp. neprehrávať, tak sa to môže stať. Michael Schumacher vždy pôsobil tak trochu uzavreto, ale vôbec taký nebol. Pri večeri v úzkom kruhu bol uvoľnený a sympatický," dodal Piero Ferrari.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk