F1.sk F1.sk

Williams musí upraviť auto, v testoch bolo nelegálne
zdroj: ROKiT Williams Racing

Williams musí upraviť auto, v testoch bolo nelegálne

Williams na tom nie je dobre. Monopost Williams FW42 je najslabší v štartovom poli a pretekári George Russell s Robertom Kubicom to otvorene priznali. Miestami vyznievali dosť znechutene a napokon si to za všetkých odniesol technický šéf Paddy Lowe.

V stredu sme sa dozvedeli, že Angličan tím dočasne opúšťa, resp. že z osobných dôvodov ho čaká obdobie voľna. Odborníci sa zhodujú na tom, že takto to bolo formulované z jediného dôvodu: je totiž spolumajiteľom tímu a nemožno ho úplne vyhodiť. 

Problémov tohto tímu je však viac. Ako informuje Motorsport.com, v testoch Williams nasadil nelegálne predné závesy a technickí komisári FIA neodobrili ani riešenie spätných zrkadiel.

Technické pravidlá FIA hovoria o tom, že predné závesy môžu pozostávať maximálne zo šiestich súčastí: štyroch hlavných ramien, jednej tlačnej vzpery a z jedného ramena slúžiaceho ako mechanizmus riadenia.

Problém bol v tom, že Williams pridal aj siedmu časť závesu, ktorá sa nachádzala blízko pri nižšom závesovom ramene. Pred prvými pretekmi musí byť odstránená.

Williams okrem toho musí upraviť aj spätné zrkadlá, ktoré v tejto podobe neprešli.

George Russell
ROKiT Williams Racing

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk