F1.sk F1.sk

Eintracht vs Inter: Rozhnevá sa Vettel s Binottom?
zdroj: TASR/AP

Eintracht vs Inter: Rozhnevá sa Vettel s Binottom?

Sebastian Vettel je nadšeným fanúšikom Eintrachtu Frankfurt a jeho šéf Mattia Binotto zasa Interu Miláno. Čo čert nechcel, práve tieto dva tímy sa vo štvrtok stretnú v play off Európskej ligy UEFA.

Vettel sa k Eintrachtu vždy hrdo hlásil, ale u Binotta je jeho fanúšikovská "príslušnosť" tak trochu prekvapujúca. Ferrari by malo mať vďaka FIATu najbližšie k Juventusu Turín, ale on aj tak fandí Interu Miláno, v drese ktorého nastupuje aj Slovák Milan Škriniar.

"S Mattiom sme už vtipkovali, že vo štvrtok sa možno prvýkrát rozhneváme," usmieval sa Sebastian Vettel, ktorého slová cituje Auto Bild. "Eintracht toho v tejto sezóne dosiahol už veľmi veľa a do duelu s Interom môže vstúpiť uvoľnene. Hlavne v Európskej lige si vďaka svojmu atraktívnemu útočnému futbalu získali srdcia fanúšikov - a nielen vo Frankfurte. Pochopiteľne, že im silne držím palce."

Vettel vyrástol v Heppenheime, odkiaľ to do Frankfurtu nie je ďaleko. Aj preto mu tento klub tak prirástol k srdcu: "Spomínam si na to, ako každú druhú sobotu išli z Heppenheimu smer Waldstadion poriadne automobilové kolóny."

"Spomínam si na všetky tie čierno-červené a čierno-biele šály, ktoré trčali z okien. Fanúšikovia spievali chorály 'Unsere SGE' už pri odjazde. Tomu sa človek jednoducho nevyhne a preto som sa aj ja rozhodol zájsť na štadión. Už neviem, s kým sme to hrali a kedy, ale bolo to ešte na starom dobrom Waldstadione. Bol som ešte malý chlapec a tá atmosféra ma okamžite chytila," skonštatoval Sebastian Vettel.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk