F1.sk F1.sk

Paddy Lowe ide na dovolenku, Williams sa bude musieť zaobísť bez neho
zdroj: Williams

Paddy Lowe ide na dovolenku, Williams sa bude musieť zaobísť bez neho

Aj keď Claire Williamsová tvrdila, že ďalšie problémy jej tímu spojené s nestihnutím začiatku prípravy si nevyžiadajú žiadne personálne obete, opak je pravdou. Stajňu totiž nateraz opúšťa technický riaditeľ Paddy Lowe.

O správe informoval renomovaný magazín Autosport odvolávajúc sa na potvrdenie zo strany hovorcu tímu. Napriek Williamsovej slovám nejde o nič prekvapujúce, pretože práve Lowe bol vzhľadom na svoju pozíciu považovaný za jedného z hlavných vinníkov súčasného stavu.

Monopost FW42 bol pripravený až pre tretí testovací deň a tím mal k dispozícii len veľmi malé množstvo aktuálnych súčiastok. Robert Kubica počas posledného dňa dokonca povedal, že jazdy nemali vôbec žiadny zmysel. Dá sa teda predpokladať, že na aute neboli najaktuálnejšie súčiastky.

"Uplatnil si dočasné uvoľnenie zo zamestnania, a to z osobných dôvodov," informoval hovorca tímu, ktorý odmietol potvrdiť, čo to znamená z dlhodobého hľadiska. V tejto chvíli nie je isté, či sa Angličan na svoju pozíciu ešte niekedy vráti. 

Paddy Lowe prišiel do Williamsu z majstrovského Mercedesu a bol považovaný za osobu, ktorá má stajňu potiahnuť nahor. Z jeho pera bol už aj minuloročný stroj, ktorý bol najslabší v štartovom poli a nič sa nezmenilo ani pri tom tohtoročnom.

Okrem Kubicu vyslovil nespokojnosť aj druhý pretekár George Russell. Ten priznal, že Williams je aktuálne jasne najpomalší.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk