F1.sk F1.sk

Ako to vyzerá s budúcnosťou VC Španielska?
zdroj: Catalunya

Ako to vyzerá s budúcnosťou VC Španielska?

Okruh Catalunya pri Barcelone má s Formulou 1 zmluvu už len pre tento rok, takže čoskoro budú musieť začať rokovania o ďalšej budúcnosti. Prezident okruhu Vincenc Aguilera však tvrdí, že zatiaľ sa nič prevratné nedeje.

"Komunikujeme, ale nenegociujeme," uviedol v rozhovore pre El Mundo Deportivo, na ktorý sa odvoláva stránka grandprix.com. "Negociácie by mali začať už čoskoro. Som optimista, pretože sa chceme dopracovať k dohode."

Organizátori VC v Barcelone patria medzi tých, ktorí nesúhlasia s politikou Liberty Media a sú sklamaní z vysokých ročných poplatkov. V Európe je to len približne 20 miliónov dolárov, ale aj tak im to nevyhovuje.

"Majitelia športu stanovili niekoľko podmienok, ale chcú predĺžiť zmluvu. Nám ide o to, aby sme si preverili, ako môžeme zvýšiť naše príjmy a súčasne znížiť výdavky. V roku 2018 boli naše straty rovnako výrazné ako v roku 2017 a v tomto nechceme pokračovať."

Existuje nejaký finálny termín, do ktorého treba všetko doriešiť? "Nuž nemôže sa to robiť do konca roka, pretože musia publikovať kalendár. Najlogickejšie by to bolo vtedy, keď by všetko dokončili do konca leta, prípadne maximálne do septembra."

"Nebude to jednoduché, pretože ak by bolo, tak by sme už mali hotovo. S Berniem Ecclestonom som rokoval od roku 2012 do 2015. Tri roky! Boli to veľmi dlhé a ťažké negociácie, ale dopracovali sme sa k riešeniu, vďaka ktorému tu dnes Barcelona je. Toto bude omnoho rýchlejšie," dodal Aguilera.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk