F1.sk F1.sk

Ricciardo: Našim cieľom je štvrté miesto
zdroj: Renault Sport

Ricciardo: Našim cieľom je štvrté miesto

Tím Renault dokázal v minulej sezóne skončiť v pohári konštruktérov na štvrtom mieste, čo však tento továrenský tím nemôže uspokojiť. Vďaka značným investíciám a jazdeckej posile v podobe Daniela Ricciarda chce v tomto roku minimálne zmenšiť svoju stratu na najlepších troch.

V minulej sezóne stratil štvrtý Renault na tretí Red Bull v pohári konštruktérov presne 297 bodov. To je priam priepastná medzera. Podľa niektorých prepočtov strácal tím z Enstone na najlepších vyše jednu sekundu na kolo. Je preto jasné, že partiu okolo šéfa Cyrila Abiteboula čaká ešte veľa práce. Usilovný vývoj bude jedným z hlavných zámerov stajne aj podľa slov jej pilota, Daniela Ricciarda.

„Našim najväčším cieľom je skončiť v tejto sezóne v pohári konštruktérov na štvrtom mieste, možno aj vyššie,“ povedal Ricciardo pre denník France’s L’Equipe, ktorý cituje stránka Grandprix.com. „Strata na najlepších troch je pomerne značná, a tú nie je možné zmazať len tak cez noc. Preto je potrebné vyvíjať auto omnoho intenzívnejšie.“

Rodák z Perhu absolvoval s tímom prvé týždne a mesiace. V stajni sa pomaly ale isto rozhliada, pomery v Enstone však stále nepozná dokonale.

„Rozprávam sa s Nicom (Hülkenbergom, pozn. red) a pomaly začínam rozumieť tomu, ako tím funguje. Viem, že tempo vývoja v minulom roku bolo nižšie, než sa očakávalo,“ povedal Austrálčan. „Musíme zistiť, čo je potrebné urobiť, aby sme auto vylepšili. Ale tiež je potrebné zabezpečiť, čo najrýchlejšiu implementáciu nových častí. Toto bude v našej snahe priblížiť sa najlepším kľúčové.“

Ricciardov prínos pre tím ocenil aj jeden z technických šéfov, Nick Chester. Ten priznal, že Renault zaujímalo všetko, čo sa naučil od svojho predchádzajúceho zamestnávateľa.

„Daniel má skvelú pozornosť k detailom. Tímu odovzdáva množstvo spätnej väzby. Všetko, čo vie o Red Bulle z hľadiska práce tímu je pre nás mimoriadne dôležité,“ povedal Chester.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk