F1.sk F1.sk

Todt o Alonsovi: Dobrý jazdec musí robiť aj dobré rozhodnutia
zdroj: TASR/AP

Todt o Alonsovi: Dobrý jazdec musí robiť aj dobré rozhodnutia

Prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt do dnešných dní príliš neverí tomu, že Fernando Alonso opustil Formulu 1 dobrovoľne. Naznačil, že ak by mal dobré auto, tak by pokračoval a voči "efjednotke" by necítil nič negatívne.

"Existujú jazdci ako Alonso, ktorí sa rozhodli, že Formulu 1 opustia. A to preto, lebo nemali víťazné auto," skonštatoval Francúz na autosalóne v Ženeve, aby súčasne naznačil, že Alonso si za všetko môže aj sám: "Keď ste dobrým jazdcom, tak musíte robiť aj dobré rozhodnutia. Niektoré možnosti mu asi ušli, ale život je už raz taký."

"Keď chcete byť vo svojej kariére úspešní, tak sa musíte postarať o to, že to do seba všetko zaklapne," dodal Jean Todt reagujúc na smolné prestupy Fernanda Alonsa. 

U Španiela však do určitej miery išlo asi aj o jeho "politické hry" a povahu; v tímoch nezanechal najlepšiu atmosféru a stajne ho potom už nechceli. V konečnom dôsledku teda získal "len" dva tituly, aj keď jeho talent bol omnoho výraznejší.

Bývalý šéf Ferrari sa zamýšľal aj nad mladíkmi ako George Russell a Lando Norris. Ako im to pôjde? "Bude závisieť od auta, ktoré dostanú. Nejde o to, či ten človek je, alebo nie je mladý - ide o to, či má alebo nemá dobré auto."

"Ak budú mať dobré auto, budú konkurencieschopní. Ak nie, tak budú niekde vzadu. Bez správneho auta jazdec nič nedokáže. Ak by ste Hamiltona posadili do najhoršieho auta v poli, tak by sa nedostal na pole position a nebol by majstrom sveta," zdôraznil Todt, ktorého slová citovala nemecká verzia Motorsport.com.

Najnovšie z kategórie: Jean Todt

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk