F1.sk F1.sk

Zrodil sa nový Bottas?
zdroj: Twitter/Valtteri Bottas

Zrodil sa nový Bottas?

Valtteri Bottas bol v minulom roku degradovaný do pozície dvojky Mercedesu. V úvode sezóny bol silný a nebyť smolného azerbajdžanského defektu, všetko mohlo byť inak, ale potom bol odkázaný už len na to, aby pomáhal Lewisovi Hamiltonovi.

Jeho povesti to uškodilo. Všetko robil pomerne ochotne a zdalo sa, že v sebe nemá potrebnú agresivitu na to, aby niekedy mohol byť majstrom sveta. Veď si to len porovnajme s klasickými víťaznými typmi ako Max Verstappen. Teraz však fínsky pretekár spravil všetko pre to, aby dosiahol zmenu.

"Toto už nie je ten Bottas, ktorého sme poznali a ktorého sme očakávali," píše Auto Bild Motorsport sprostredkujúc dojmy z exkluzívneho rozhovoru. "Má bradu a aj reč jeho tela je iná. Hornú časť tela nakláňa dopredu a opiera sa o stôl, čo je jasný znak chuti útočiť a nie zaujatia obranného postoja."

"Pohľad má vždy smerovaný dopredu a nikdy neuhne, ako to často robia ľudia, ktorí sú zneistení. Bottas robí všetko pre to, aby nám ukázal: 'Teraz už nie som ten milý chlapec. Teraz som bojovník. Viking a nie mäkkýš'," konštatuje nemecký zdroj.

Valtteri Bottas
Mercedes

Prvá otázka rozhovoru sa týkala presne toho: "Predtým mačiatko, teraz lev?" 

"Áno, presne tak," odpovedal 29-ročný pretekár z Nastoly. "Toto je nový Valtteri. Na to, aby som v tomto roku dosiahol svoje ciele, potrebujem nový prístup. V zime som sa neholil, brada mi vyhovuje a aj sa hodí k tomu, ako to vyzerá v mojom vnútri a čo tým chcem naznačiť."

Bottas v priebehu zimy veľa premýšľal. Podľa vlastných slov ho mnoho vecí poriadne hnevalo: "Na konci minulého roka som bol sklamaný a rozhnevaný. Zlostil ma hlavne priebeh druhej polovice sezóny, až som si prisahal, že niečo také sa už nikdy nesmie stať! Pre to, aby som dosiahol svoje ciele, som v tomto roku pripravený spraviť všetko, čo je potrebné. A to, že v niektorých prípadoch budem musieť tvrdšie zabrať, k tomu patrí."

Valtteri Bottas jasne naznačil, že chce viac bojovať sám za seba a nechce byť len usmievavým a ústupčivým tímovým hráčom.

Valtteri Bottas
Mercedes

"Keď sa poobhliadnem, tak som asi bol až príliš milý," uznal. "Vždy som bol tímovým hráčom, ale uvedomil som si, že v tomto športe má všetko svoje hranice. Musíte myslieť aj sami na seba. Aj naďalej však chcem byť i tímovým hráčom, pretože práve vďaka tímovému duchu a v spojitosti s tímom sa dlhodobo dajú dosahovať najlepšie výsledky. Mám však len jednu kariéru a ak budem vždy niekoho podporovať, no sám útočiť nebudem, tak svoje ciele nedosiahnem."

Pripusťme hypotetickú otázku? Ak by sa zopakovala situácia, ako v Soči 2018, kde bol Bottas požiadaný o prepustenie Hamiltona, čo by spravil? "Ak by sa ešte raz zopakovala takáto situácia, konal by som inak," odvetil bývalý pretekár Williamsu. 

Bottas vraj o svojich plánoch informoval už aj šéfa tímu. "Po Abú Zabí som o tom s Totom Wolffom viedol dlhý rozhovor. Povedal som mu, že si dobijem batérie a vrátim sa silnejší," skonštatoval, ale súčasne poznamenal, že psychologické hry od neho čakať nemáme: "Mám svoj vlastný štýl. Nie som typ pre mentálne hry. Mám svoj plán týkajúci sa toho, ako chcem dosiahnuť úspech."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Magazín

Pozri viac