F1.sk F1.sk

Chase Carey predstavil najväčšie priority Formuly 1 v roku 2019
zdroj: Sauber

Chase Carey predstavil najväčšie priority Formuly 1 v roku 2019

Najmocnejší muž Formuly 1 Chase Carey dnes na ženevskom autosalóne predstavil dve najväčšie priority Formuly 1 v roku 2019. Sú nimi väčšia publicita technického pokroku a úspechov turbo-hybridných motorov, a taktiež snaha urobiť šampionát prístupnejší širokým masám.

Treba povedať, že oba tieto ciele patria k veľkým otáznikom už niekoľko rokov. Zvuk, finančná náročnosť a zložitosť pohonných jednotiek sú kritizované už od nástupu tzv. hybridnej éry v roku 2014. Medzi ich najväčších kritikov patrili vcelku pochopiteľne vtedajší šéf F1 Bernie Ecclestone a Sebastian Vettel, ktorý rok predtým získal svoj štvrtý majstrovský titul. Na verejnosti táto kritika plne zatienila jednoznačné pozitíva, ako zvýšenie tepelnej efektivity, rozvoj hybridných technológií či fakt, že súčasné autá sú najrýchlejšie v histórii Formuly 1.

„Po prvé, chceme stavať na našej pozícii technologického lídra, a to nielen na neuveriteľných úspechoch v efektivite a udržateľnosti hybridných motorov. Budeme investovať do príležitostí ďalšieho redukovania uhlíkových emisií, ale aj ďalších iniciatív, aby sme sa udržali v čele rozvoja technológií určených pre cestnú premávku,“ povedal Carey.

„Po druhé, chceme naďalej zdôrazňovať, že Formula 1 je športom pre každého. To znamená ďalej rozvíjať príležitosti pre ženy na pretekárskych okruhoch, i mimo nich. Pokračovať v našej expanzii ako globálneho športu v každom kúte sveta,“ povedal najmocnejší muž Formuly 1.

Carey verí, že sezóna 2019 bude „veľké momentum“ s nárastom globálneho publika ako na televíznej, tak sociálnej platforme. Čakajú nás oslavy tisícej veľkej ceny v histórii, ktorú bude hostiť Čína. Formula 1 plánuje tiež pokračovať v rozširovaní tradičných i digitálnych možností vysielania, nových kamerových technológií a grafiky.

„Budeme tiež rozširovať náš šport mimo pretekového kalendára,“ sľúbil Carey narážajúc na stále častejšie akcie zamerané na fanúšikov. „Táto sezóna je však len krokom v našich dlhodobých plánoch,“ povedal smerujúc k toľko prepieranému roku 2021.

Najnovšie z kategórie: Chase Carey

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk