F1.sk F1.sk

Surera trochu zarazili poruchy Ferrari
zdroj: Scuderia Ferrari

Surera trochu zarazili poruchy Ferrari

Ferrari sa v priebehu predsezónnych testov ukázalo byť ako veľmi silné, ale po stránke spoľahlivosti to nebolo ideálne. Červení mali viacero problémov, no Mercedes na rozdiel od nich fungoval takmer bezchybne.

"Objavili sa rôzne poruchy," skonštatoval bývalý pretekár Marc Surer pre Sport1. "Trochu ma to zarazilo. Ak by mali len jeden problém, tak to možno vyriešiť. Avšak keďže ich je viac, tak je to ťažšie. Podľa mňa to mohlo mať niečo spoločné s prehrievaním..."

"Ferrari má veľmi štíhlu zadnú časť, auto má málo vstupov vzduchu a airbox je veľmi malý. Som zvedavý, či tam ešte niečo nepridajú - možno niečo také, ako v minulosti, keď boli na airboxe aj uši."

Švajčiar sa ďalej zamýšľal nad pomerom síl v tomto tíme a uviedol, že medzi Sebastianom Vettelom a Charlesom Leclercom to vidí 50:50. "Vettel mal čo robiť, aby predčil Leclercove časy. Šéf tímu Mattia Binotto povedal, že Vettel ja jasnou jednotkou... a ak chcú byť majstri sveta, tak by som im to tiež odporúčal. Poznáme totiž jeden dobrý príklad, ako to nerobiť: kedysi McLaren s Alonsom a Hamiltonom takto prišiel o titul."

Ferrari má podľa Surera výkonnostnú výhodu, ktorá sa však v priebehu druhého týždňa testov scvrkla. "Povedal by som, že počas prvého týždňa boli ešte o pol sekundy vpredu, ale počas druhého už len o dve desatiny. Sú vpredu, ale Mercedes sa rozhodne dotiahol. Za nimi je Red Bull, aj keď ich je ťažké hodnotiť - mali totiž problémy a nehody. Podľa mňa nebudú pred Mercedesom, ale budú číslom tri."

Hlavným favoritom na získanie titulu je aj naďalej Lewis Hamilton. Ferrari bolo v testoch silné, ale Mercedes ukázal v posledných rokoch lepšiu vývojovú rýchlosť a spomínaný pretekár aj značnú kvalitu.

"Dlhé roky mal však jediného konkurenta: svojho tímového kolegu. Preto si myslím, že sa na konkurenčný boj teší. V minulých rokoch ukázal, že si vie udržať aj nervy a pozbierať dôležité body. Ale uvidíme, čo by sa stalo v prípade, ak by už odrazu nevedel vyhrávať," uvažoval Surer.

A čo môžeme očakávať v Melbourne? "Ak prebehnú preteky normálne, Ferrari ich vyhrá - aj keď pod značným tlakom Mercedesu," odpovedal Marc Surer. "Nuž a vyhrať musí Sebastian Vettel. Ak chce Ferrari získať titul, musí staviť na jedného jazdca."

Najnovšie z kategórie: Marc Surer

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk