F1.sk F1.sk

F1 má záujem o Zandvoort, stanovila "deadline" do konca marca
zdroj: Red Bull Content Pool

F1 má záujem o Zandvoort, stanovila "deadline" do konca marca

Už dlhšie sa hovorí o tom, že do kalendára Formuly 1 by mohla pribudnúť Veľká cena Holandska. Holandský športový výbor v pondelok skonštatoval, že ak sa tak má stať už v budúcom roku, okruh Zandvoort si musí finančné krytie zabezpečiť do konca marca.

NLsportraad v aktuálnom stanovisku uviedol, že Zandvoortu sa nepodarilo získať podporu holandskej vlády. Tá je síce preteky ochotná podporiť, ale nie finančne.

"Okruh v Zandvoorte sa aktuálne maximálne usiluje o nájdenie silných sponzorských partnerov, aby to všetko zvládol," stojí na stránke nederlandse-sportraad.nl. "Manažment F1 stanovil za tvrdý finálny termín 31. marec 2019."

V Holandsku je aktuálne veľký boom okolo Maxa Verstappena a je veľmi pravdepodobné, že v budúcom roku bude patriť medzi kandidátov na titul. Úspech podujatia je tým pádom v zásade zaručený.

Na organizovanie pretekov je vraj pripravený aj Assen, ale tam Formula 1 príliš nechce. Chase Carey a spol. majú záujem o Zandvoort, a to "vďaka jeho histórii a blízkosti veľkých miest a letísk".

"FOM nás informoval o tom, že jedinou možnosťou na zorganizovanie holandských pretekov je to, že to vyjde v Zandvoorte a podarí sa tak spraviť do stanoveného finálneho termínu. NLsportraad úprimne dúfa, že okruhu Zandvoort sa v takomto krátkom čase podarí dohodnúť s holandskými spoločnosťami a nájsť potrebný sponzoring," dodáva NLsportraad.

Najnovšie z kategórie: Zandvoort

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk