F1.sk F1.sk

Lowe: Nie sme prvý tím, ktorý auto nestihol dokončiť
zdroj: Williams F1 Team

Lowe: Nie sme prvý tím, ktorý auto nestihol dokončiť

Tím Williams je pred novou sezónou pod paľbou kritiky. Nový model FW42 nestihla stajňa dokončiť pred začiatkom testov. Meškania pri dokončovaní spustili lavínu špekulácií a dohadov, okrem iného aj o budúcnosti technického riaditeľa Paddyho Lowa.

Ten je podľa niektorých zdrojov nielen mužom zodpovedným za stavbu a vývoj monopostov Williamsu, ale aj akcionárom stajne. Tím bol kvôli meškaniam s nasadením nového auta pod paľbou kritiky, niektorí dokonca žiadali hlavu samotného technického šéfa. On sám si z toho ťažkú hlavu nerobí.

„Nevenujem pozornosť tomu, čo odznelo v médiách,“ povedal Lowe pre GPFans. „Pracujem veľmi tvrdo a je tu ešte množstvo práce, ktorú treba urobiť.“ Faktom však zostáva, že všetky tímy, s výnimkou Williamsu do Barcelony dorazili včas.

„Je to komplikované, takže to nedokážem povedať jednoducho. Existuje niekoľko faktorov, ktoré spôsobili meškanie. Povedal by som však, že zložitosť moderných monopostov nás dostala na nesprávnu koľaj,“ povedal Lowe. „Nie sme prvým tímom, ktorý nedokázal dokončiť auto na prvý deň testov. Poučili sme sa a budúci rok to bude lepšie.“

Podľa jeho slov, všetko sústredenie v továrni teraz smeruje na prvý víkend novej sezóny, kde to však Williams bude mať extrémne ťažké. George Russell povedal, že tím bude v Albert Parku na chvoste, Robert Kubica si zas myslí, že prvý víkend sezóny bude pre tím v podstate pokračovaním predsezónnych testov.

„Nepochybujem o tom, že naši piloti sú pripravení dobre. Obaja urobili v Barcelone skvelú prácu,“ pochválil svojich jazdcov Lowe. „Robert má skúsenosti s vlaňajším typom auta a mal niekoľko povzbudzujúcich dojmov. Ovládateľnosť je omnoho lepšia. Podľa jeho názoru sme urobili veľký krok vpred.“

Špekulácie o jeho konci však pretrvávajú a zrejme aj budú pretrvávať. „Nemal som čas obávať sa o svoju pozíciu. Bolo toho veľa, čo bolo potrebné urobiť,“ uzavrel Lowe.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk