F1.sk F1.sk

Chester: Ferrari vyzerá byť o krok napred
zdroj: Renault Sport

Chester: Ferrari vyzerá byť o krok napred

Koniec testov znamená, že jednotlivé tímy i odborníci bilancujú. Ich názor zakaždým začína slovami „z testov je ťažké niečo vyvodzovať“, ale napriek tomu z nich určité závery vyvodzujú. Určitý konsenzus hovorí, že Ferrari disponuje z hľadiska vlastnej rýchlosti určitým náskokom. K tomuto názoru sa pripojil aj muž zodpovedný za vývoj podvozka tímu Renault, Nick Chester.

V Barcelone sme tiež boli svedkami mimoriadne vyrovnaných bojov medzi tímami „zvyšku sveta“. Vlani získal postavenie hegemóna ostatku poľa tím Renault. Ten sa chce postupne priblížiť najlepšej trojici. Aj testy na okruhu Catalunya naznačovali, že tím z Enstone má pred McLarenom, Toro Rosso či Haasom drobný náskok.

„Bolo to veľmi tesné, poradie sa každý deň menilo,“ povedal Nick Chester pre FormulaRapida.net. „Každý deň sme však dostávali lepší obraz. Všetko, čo môžem v túto chvíľu povedať je, že Ferrari vyzerá o krok vpredu, potom je to však ťažké určiť. Mercedes nám neukázal svoje reálne tempo. Je tu množstvo tímov, medzi ktorými je to veľmi tesné. Nedokážem ohodnotiť, kto sa kde nachádza.“

„Povedal by som, že pole sa vyrovnalo. Nemám presný obraz o tom, ako je na tom Red Bull, neviem odhadnúť ich tempo. Ale vyzerá to tak, že množstvo tímov je skutočne blízko,“ povedal Chester na margo bojov v strede poľa.

Pomohli k celkovej vyrovnanosti nové pravidlá? Naozaj čelo stratilo aspoň časť zo svojej vlaňajšej výhody? Ani sám Chester si tým nie je celkom istý. Na jednej strane stratili Mercedes, Ferrari a Red Bull časť náskoku, avšak ako najsilnejšie tímy majú reálnu šancu si ho znovu vybudovať.

„Máme dva názorové prúdy. Prvý, podľa ktorého top tímy utrpeli vďaka novým technickým pravidlám. Ale na druhú stranu je tiež možné, že sa z toho dokážu rýchlejšie zotaviť. Ťažko to teda nejako určiť. Každý tím si to robí po svojom, ide vlastnou cestou. Vyzerá to však tak, že niektoré stajne, ktoré mali z hľadiska aerodynamiky náskok, ho teraz trochu stratili,“ povedal Chester.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk