F1.sk F1.sk

Binotto vysvetľuje tímovú réžiu, Leclerc sa nemá čoho báť
zdroj: Twitter/Mission Winnow

Binotto vysvetľuje tímovú réžiu, Leclerc sa nemá čoho báť

Šéf Ferrari Mattia Binotto na svojom piatkovom stretnutí s novinármi vysvetlil, ako myslel svoje slová o tímovej réžii v prospech Sebastiana Vettela. Spravila sa z toho pomerne veľká vec a fanúšikovia Charlesa Leclerca nevyzerali nadšene.

"Pochopiteľne, že obaja budú môcť slobodne bojovať," skonštatoval Binotto. "Charlesa nebudeme žiadať o to, aby spomalil. A ani Sebastiana o to, aby bol rýchlejší. Potrebujeme, aby obaja išli na maximum a pokúsili sa odviesť svoje maximum."

"Ale pochopiteľne, že ak sa na začiatku sezóny zrodí nejaká nejednoznačná situácia, tak Sebastian je ten, kto má viac skúseností. S nami je navyše už viac rokov a získal tituly, takže on je náš šampión."

Binotto všeobecne verí, že Ferrari bude z tohto prístupu mierne nakloneného na stranu Vettela profitovať. "Podľa mňa je to pre Ferrari dobré. Keď máte vo všetkom od začiatku jasno, tak pri nejednoznačných situáciách aspoň nespravíte chybu."

Z týchto slov vyplýva, že ak budú mať v pretekoch obaja jazdci rovnaké šance, Ferrari staví na Vettela a napríklad mu umožní prísť do boxov skôr. Ale ak by bol Leclerc jasne rýchlejší a ukázal to už aj v kvalifikácii, nikto mu to nebude kaziť. Celkovo však ešte nemá dostatok skúseností a v Scuderii asi neočakávajú, že by mohol reálne bojovať o titul.

"Charles je dobrý jazdec, rozhodne je veľmi rýchly. Tu v Barcelone sa koncentroval na pochopenie auta, spolupracoval s novým tímom a s inžiniermi. Nemyslím si, že na trati sa oni dvaja nejako bili. Pre nás je najdôležitejšie to, aby sme auto pochopili."

"Dosahovali veľmi podobné časy, čo je pravda, ale to len potvrdzuje, že Charles je dobrý a rýchly. Toto však už vieme. Vo Ferrari je mnoho rokov a videli sme ho aj v minulom roku v Sauberi. Nemyslím si, že v tomto smere je to prekvapenie. Testy v Barcelone nám určite nemajú potvrdiť, že to bola správna voľba. Sme presvedčení, že to bola správna voľba, ale až sezóna nám povie viac," dodal Mattia Binotto.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk