F1.sk F1.sk

Leclerc sa nebojí pozície dvojky, brzdiť ho nikto nebude
zdroj: Pirelli Motorsport

Leclerc sa nebojí pozície dvojky, brzdiť ho nikto nebude

Šéf Ferrari Mattia Binotto počas predstavenia tohtoročného monopostu povedal, že tím bude hrať na Sebastiana Vettela. Niektoré zdroje to "prekladajú" tak, že z Nemca bude jednotka tímu a Charles Leclerc by mal na neho pracovať.

Takéto interpretovanie je však do istej miery jednoduché a sčasti nepresné. Ak by Leclerc v kvalifikácii ukázal, že je rýchlejší, nikto ho nebude brzdiť a celková situácia sa môže otočiť. Avšak vzhľadom na skúsenosti a vyzretosť je pomerne logické avizovať, že tím sa bude viac orientovať na Vettela.

"Pre mňa to nebola novinka," priznal Charles Leclerc. "Nemyslím si, že by Mattia povedal niečo prehnané. Už dlhšie som vedel, že to bude takto. Z môjho pohľadu je to len logické a pochopiteľné."

"Vo Ferrari som nový a je jasné, že v situácii 50:50 by jeden jazdec mal byť preferovaný. Toto mi povedal (Binotto, pozn. red.) a absolútne chápem, že voľba by padla na Vettela. To však neznamená, že to navždy ostane takto. Mojou úlohou je to, aby som bol taký rýchly, že žiadna tímová réžia nebude potrebná," dodal Charles Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk