F1.sk F1.sk

Čo hovorí Prost na avizovanú tímovú réžiu Ferrari?
zdroj: Renault Sport

Čo hovorí Prost na avizovanú tímovú réžiu Ferrari?

Vyzerá to tak, že Ferrari sa poučilo zo svojich chýb. V minulom roku spravilo niekoľko zbytočností, ktoré v konečnom dôsledku zohrali rolu pri prehranej kampani.

V Hockenheime Kimi Räikkönen jazdiaci inou stratégiou zbytočne niekoľko kôl brzdil Sebastiana Vettela, ktorý sa aj preto dostal pod tlak Lewisa Hamiltona a následne spravil chybu.

V talianskej kvalifikácii robil Vettel vzduchovú clonu Räikkönenovi, aj keď vzhľadom na boj o titul to malo byť opačne. Aj preto kvalifikáciu vyhral Kimi a Sebastian bol okamžite vystavený tlaku tretieho Lewisa Hamiltona, ktorého za sebou nakoniec ani neudržal.

Nový šéf Scuderie Mattia Binotto sa teraz rozhodol pre zmenu. Avizoval, že Vettel bude tímovou jednotkou a neskúsený Charles Leclerc mu bude pomáhať.

"Považujem to za extrémne odvážne rozhodnutie," reagoval na to štvornásobný majster sveta Alain Prost, ktorého slová s odvolaním na Figaro priniesol Speedweek. "Ak by ste oboch jazdcov nechali jazdiť pod rovnakými podmienkami, tak by to v takomto tíme bolo so získaním titulu ťažké."

"To, čo Binotto robí, poukazuje na znaky jasného vedenia. Napokon je predsa len najlepšie, ak si všetko ujasníte už na začiatku. A až také nepríjemné to nie je ani pre Charlesa Leclerca: každý totiž vie, na čom je."

V Renaulte, pre ktorý pracuje Prost, je to iné. "My tu nemáme žiadne interné poradie, ale dve rovnocenné jednotky. Pochopiteľne, že prídu situácie, v ktorých bude jeden jazdec rýchlejší. Sú to však veľkí chlapci."

"Nemám žiadny problém s tým, ak si to na trati rozdajú. Musí sa to však udiať so zdravým rozumom a nemôže to vyvolať zlú krv," dodal Alain Prost.

Najnovšie z kategórie: Alain Prost

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk