F1.sk F1.sk

Mercedes sa preberá, štvrtok bol veľmi pozitívny
zdroj: TASR/AP

Mercedes sa preberá, štvrtok bol veľmi pozitívny

Mercedes jazdí počas veľkej časti testovacej prípravy mimoriadne spoľahlivo a po siedmich dňoch má na svojom konte už 1 058 kôl. V porovnaní s konkurentmi je to veľké číslo, pretože druhé Ferrari je "len" na čísle 887, tretí Renault ich odjazdil 858.

Vo štvrtok ráno sa Lewis Hamilton venoval zberu aerodynamických dát a práci na pneumatikách, Valtteri Bottas popoludní absolvoval simuláciu pretekov.

"Bol to dobrý deň a odjazdili sme množstvo kilometrov, čo je pre nás super," povedal Hamilton. "Pravdepodobne to bol jeden z našich najpozitívnejších dní a skutočne sme sa toho veľa naučili. To, na čo sme prišli ráno, sme aplikovali už popoludní. Som zvedavý na Valtteriho slová o tom, ako sa cítil, ale auto na tom vyzeralo byť lepšie. W10 chápeme čoraz lepšie a rozhodne to bol pozitívny deň."

"Dnes sme odjazdili mnoho kôl, čo je vždy dobré," sumarizoval Bottas štvrtkové predstavenie. "Absolvoval som simuláciu pretekov, ktorá bola prerušená červenými vlajkami, ale potvrdila progres, ktorý sme dosiahli oproti minulému týždňu."

Bottas vzápätí povedal, že pripravenosť na Melbourne je čoraz vyššia. "Aj naďalej však existuje priestor pre zlepšenie a ohľadom toho, ako sme na tom v porovnaní s konkurenciou, je naďalej niekoľko otáznikov. Koncentrujeme sa len na svoj vlastný výkon: celý tím tvrdo pracuje a pokračuje v zlepšovaní auta. Práve to sa ráta. Posledný deň testov potrebujeme maximalizovať, keďže to bude naša posledná šanca na vyskúšanie si vecí pred Melbourne. Dnes to bolo pozitívne a dúfam, že v piatok to bude opäť takéto dobré," dodal Valtteri Bottas.

Technický riaditeľ Mercedesu James Allison hovoril o "veľmi produktívnom dni" a takisto bol spokojný. "Bez problémov sme zvládli vzdialenosť pretekov, odviedli sme množstvo dobrej investigatívnej práce a v samotnej simulácii sme na rozdiel od včerajšieho dňa, keď sme pneumatiky nedokázali prinútiť pracovať, zaznamenali dobré správanie gúm vo všetkých troch stintoch," prezradil Allison. "Tešíme sa na piatok, v rámci ktorého sa budeme venovať prešetrovaniu rôznych zmesí a koncentrovaniu na rýchlosť z hľadiska jedného kola."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk