F1.sk F1.sk

Ferrari aj Haas mali problémy s výfukom, znepokojení však nie sú
zdroj: Filip Škripko

Ferrari aj Haas mali problémy s výfukom, znepokojení však nie sú

Predsezónne testy nie sú z hľadiska predpovedí zďaleka také nepoužiteľné, ako by sa mohlo zdať. Za dva týždne sme mohli vidieť niekoľko zaujímavých momentov, ktoré môžu mať opodstatnenie aj pre štart novej sezóny.

Zdá sa, že Barcelonu opanovali červené monoposty Ferrari. Sebastian Vettel i Charles Leclerc ukázali (až na niekoľko výnimiek) nesmiernu silu. Ani im sa však nevyhli problémy. Štvornásobný majster sveta napríklad poslal svoje SF90 do bariéry, technické problémy postihli vo štvrtok aj Charlesa Leclerca. Zhodou okolností mal podobné starosti mal aj jeho zákazník, americký tím Haas.

Charles Leclerc zaznamenal najrýchlejší čas doterajšieho priebehu testov. K pokoreniu času Lewisa Hamiltona, ktorý mu zaistil vlaňajšiu pole position mu chýbali centimetre. Na konci dňa však Ferrari potvrdilo, že ich SF90 mala problémy s výfukom. Podobný scenár postihol aj Haas. Jeho šéf Günther Steiner povedal, že VF-19 postihla porucha výfukového potrubia a následný únik oleja. K odstráneniu problému musela byť odstrojená veľká časť pohonnej sústavy. Romain Grosjean preto v štvrtok odjazdil len šestnásť kôl.

„Naše problémy boli rôzneho charakteru a všetky sme odstránili. Nie je preto dôvod byť znepokojený,“ povedal Grosjean vo štvrtok. „Z auta máme dobrý pocit a to je najdôležitejšie.“

Podľa výpočtov odjazdili autá s motormi Ferrari v prvom týždni testov dohromady 1489 kôl. Z dôvodov rôznych experimentov s nastaveniami, nebol ten nasledujúci tak produktívny a počet absolvovaných okruhov sa znížil.

Charles Leclerc odstavil svoje auto na trati v čase, keď do konca dňa chýbalo už len dvadsať minút. Počet kôl na jeho konte sa aj tak zastavil na solídnych 138. Napravil tak trochu pokazený dojem z predchádzajúcich dní, kedy Ferrari kvôli rozličným problémom nedokázalo dostatočne splniť naplánovaný rozvrh. Chybičkou krásy však bola porucha výfuku v absolútnom závere dňa.

„Po nedostatkoch včera a predvčerom som cítil, že dnes to bolo dobré. Bol som sa oveľa sebaistejší celý deň,“ povedal spokojne Leclerc v štvrtok po vystúpení z auta.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk