F1.sk F1.sk

Sainzovi by nevadilo, ak by niektorý z testovacích dní dal Alonsovi
zdroj: Pirelli Motorsport

Sainzovi by nevadilo, ak by niektorý z testovacích dní dal Alonsovi

McLaren vydal v stredu stanovisko, vďaka ktorému sme sa dozvedeli zaujímavú vec: Fernando Alonso bude v tomto roku testovať monopost MCL34 a súčasne bude pomáhať s vývojom MCL35. V priebehu sezóny nás čakajú štyri testovacie dni a po jej skončení ďalšie dva.

Alonso počas rozhovorov s novinármi priznal, že z predsezónnych testov si nechcel nič uchmatnúť. Carlos Sainz a Lando Norris majú k dispozícii aj tak len malé množstvo jázd a podľa neho by to nebolo fér. Sainz však teraz povedal, že v rámci sezóny Alonsovi svoj deň rád dá.

"Nevadí mi to," povedal Španiel, ktorého slová cituje crash.net. "Podľa mňa mám už dostatok skúseností na to, aby som vynechal jeden deň sezónnych testov a dal ho Fernandovi. V tomto smere nie som znepokojený."

"Podľa mňa je fajn mať Fernanda v aute, aby si ho otestoval a mohol ho porovnať s minulým rokom. Keď vynechám jeden deň, tak nebudem sedieť na hoteli a hrýzť si preto nechty," zasmial sa Sainz.

Alonso sa na okruhu Catalunya objavil v utorok a v stredu, pričom v jednej chvíli bol so Sainzom aj pri trati a pozoroval jazdy. O čom sa rozprávali?

"Vymieňali sme si názory a pokúšali sme sa porovnať tohtoročný balans s tým, čo zažil on v minulom roku," odvetil Carlos Sainz. "Ale kým si tohtoročné auto nevyskúša, tak je ťažké vyvodzovať nejaké závery týkajúce sa toho, ako na tom sme a kde by sme chceli byť."

"Ja som s minuloročným monopostom odjazdil len 100 kôl, čo nie je dosť na to, aby som vedel príliš porovnávať. Neviem, koľko ich odjazdil on, možno 5 000 alebo 6 000. To by sa ľahšie porovnávalo," dodal bývalý pretekár Toro Rosso a Renaultu.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk