F1.sk F1.sk

Podľa Grosjeana je vplyv DRS po novom omnoho silnejší
zdroj: TASR/AP

Podľa Grosjeana je vplyv DRS po novom omnoho silnejší

V tomto roku sú monoposty F1 vybavené väčším zadným krídlom. Na prvý pohľad vidieť, že je omnoho vyššie a niektorí pretekári ho už prirovnali k padáku; taký veľký odpor produkuje. Ale má to aj opačný efekt: keď krídlo otvoríte, tak je efekt DRS omnoho silnejší.

"Rozhodne je to tak, že keď nemáte DRS, tak ste na rovinkách pomalí," reagoval pretekár Haasu Romain Grosjean, ktorého slová priniesla stránka RaceFans. "Za sebou máte doslova padák. Bude zaujímavé vidieť, aké to bude počas pretekov a čo sa stane. Ale vplyv DRS je po novom veľký."

Aerodynamické zmeny, ktoré prišli pred týmto rokom, majú jasný cieľ. Zlepšenie možnosti predbiehania. Takýchto snáh však bolo už viacero a fanúšikovia nikdy neboli spokojní - hlavne ak sa sezóna začína austrálskym Melbourne, kde sa predbiehať jednoducho nedá.

"Ak sa v prvých pretekoch sezóny nič nestane, nemôžeme reagovať prehnane," upozornil Grosjean. "V Melbourne sa toho totiž veľa nestane. Mali by sme si počkať a potom to všetko prispôsobiť až postupom času."

Druhý pretekár Haasu Kevin Magnussen bol novou aerodynamikou nadšený a veľmi sa mu pozdávala. Nasledovanie áut je podľa neho omnoho jednoduchšie. Grosjean to zatiaľ až tak ružovo nevidí.

"Ja som zatiaľ žiadne auto takto nenasledoval. Neviem teda povedať, či sa to výrazne zmenilo. Dúfal som, že počas dlhších jázd niekoho nájdem, nalepím sa na neho a uvidím, ale nevyšlo," dodal Romain Grosjean.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk