F1.sk F1.sk

Sainz o svojom čase: Red Bull a Ferrari môžu byť aj omnoho rýchlejší
zdroj: TASR/AP

Sainz o svojom čase: Red Bull a Ferrari môžu byť aj omnoho rýchlejší

Najrýchlejším mužom stredajšieho testovacieho programu bol Carlos Sainz z McLarenu, ktorý tak nadviazal na utorňajší výkon svojho kolegu Landa Norrisa. Tejto stajni nikto príliš neverí, ale čas 1:17,144s je dokonca rýchlejší aj ako minuloročné testovacie maximum.

"Čas 1:17,1 je rýchly, ale myslím si, že tímy ako Red Bull a Ferrari môžu byť omnoho rýchlejšie," skonštatoval Sainz na stretnutí s novinármi. "Najdôležitejšie je však to, že vždy, keď vyjdem na trať, auto napreduje. Zlepšilo sa v zásade všetko..."

"V posledných dňoch sme zlepšili aj balans auta, čo nám umožňuje dostať z neho o niečo viac. To znamená, že tím dobre spolupracuje a začíname chápať problémy s balansom, ktoré krok po kroku odstraňujeme. Pred nami je však dlhá sezóna a existujú veľké oblasti možného zlepšenia, na ktorých chceme pracovať. Ešte nie sme tam, kde by sme chceli byť. Naďalej musíme tvrdo pracovať."

Sainz dosiahol svoj najlepší čas so zmesami označenými ako C4, teda s druhými najmäkšími. Priznal, že išlo o simuláciu kvalifikačného kola, na čom potrebuje jeho tím spolu s dodávateľom motorov Renault intenzívne pracovať.

"Mám pocit, že je to dobrý pokrok," povedal Španiel o novom motore. "Ale kým svoje motory všetci nevytočia, čo príde až v Austrálii, a neuvidíme ich maximálny výkon, tak je ťažké povedať, nakoľko dobrý je náš krok. Netušíme, či ostatní nespravili rovnako veľké kroky. Teraz však cítim, že sme spravili dobrý pokrok. Cítim to, že po stránke motora je to dobrý krok a uberáme sa správnym smerom."

Carlos Sainz
TASR/AP

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk