F1.sk F1.sk

Alonso: Ferrari tento rok mnohých ohromilo
zdroj: TASR/AP

Alonso: Ferrari tento rok mnohých ohromilo

Nový ambasádor tímu McLaren zavítal do dobre známeho prostredia. V roku 2019 budú síce v jeho kariére hrať prím iné série, no pokračuje aj jeho práca pre tím z Wokingu. Jeho úlohou bude najmä pomôcť stajni k lepším zajtrajškom.

Špekulovalo o tom, že by si Alonso mohol súčasné MCL34 vyskúšať už počas predsezónnych testov na okruhu Catalunya. Na druhú stranu, tím má v kokpite dvoch nových pilotov. Ako mladík Lando Norris, tak skúsenejší Carlos Sainz sa s novým tímom i novým autom potrebujú čo najviac zžiť. Cenný preto môže byť každý kilometer, ktorý v kokpite odjazdia.

„Majú komplexný testovací program,“ povedal Alonso pre Motorsport.com. „Dopoludnia skúšajú niektoré veci, aby dostali odpovede ešte pred začiatkom sezóny. Popoludní prídu na rad pretekové simulácie zamerané najmä na pneumatiky,“ popísal stredajší program McLarenu.

„Jazdci potrebujú zistiť, ako tím reaguje v rozličných situáciách. Takže je to užitočne strávený čas pre oboch. Ja tieto postupy poznám a len by som ich ukrátil o dôležitý čas, z čoho by som nemal dobrý pocit. Myslím, že najmä tento týždeň mi testovanie chýbať nebude.“

V úlohe ambasádora McLarenu si ale MCL34 predsa len vyskúša počas „vybraných testov“ v priebehu roka. Jeho úlohou bude pomôcť tímu s vývojom ako súčasného, tak budúcoročného auta. Priznáva, že sledovať dianie v F1 z pozície diváka je celkom veľký rozdiel.

„Je to niečo iné. Máte na všetko širší pohľad, no stále sa sústredíme na naše auto,“ hovorí dvojnásobný majster sveta. Najviac naňho počas minulotýždňového programu zapôsobil jeden z jeho bývalých tímov. Aj na Alonsa zapôsobil výkon Ferrari v priebehu prvého týždňa. „Myslím, že mnohých ohromili. Boli veľmi silní, a to nielen z hľadiska výkonnosti, ale aj počtu odjazdených kôl. Spomínam si, že v minulom roku to bolo podobné.“

„Počas zimy ukazujú veľkú silu, rovnako tak v prvých pretekoch. Sezóna je však dlhá. Všetci budeme len radi, ak uvidíme tesný šampionát, tak ako vlani,“ uzavrel Alonso.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk