F1.sk F1.sk

Alonso: Cítim sa silnejší, než kedykoľvek predtým
zdroj: TASR/AP

Alonso: Cítim sa silnejší, než kedykoľvek predtým

Fernando Alonso sa s Formulou 1 úplne nerozlúčil. Dnes McLaren vo svojom vyhlásení potvrdil, že španielsky matador bude tímovým ambasádorom, ktorý si taktiež vyskúša aktuálny typ MCL34 počas testov.

Doplnil tak svoj program v roku 2019, v ktorom ho čakajú preteky Indianapolis 500 i tri podujatia svetovej série vytrvalostných pretekov. S jeho najväčšou životnou vášňou, pretekaním sa tak skoro lúčiť nemieni.

„Cítim sa silnejší, než kedykoľvek predtým, mentálne i fyzicky,“ povedal Alonso novinárom na okruhu Catalunya. Tiež dodal, že dnes v rozličných sériách musí ovládať rozličné jazdecké štýly. „V súčasnosti som na vrchole svojej kariéry. Som konkurencieschopný v ktoromkoľvek aute, do ktorého nasadnem. Budem pokračovať ešte v niekoľko rokov, chcem si vyberať preteky, ktoré budú mať dopad na moju kariéru.“

„El Nano“ samozrejme nevylučuje ani svoj návrat do Formuly 1, kde môže mať pocit, že svoju misiu ešte nedokončil. „Ak jedného dňa opäť príde Formula 1, chcem byť konkurencieschopný a možno aj víťaziť. V súčasnosti nechcem len tak sedieť doma a oddychovať. Potrebujem sa zlepšovať.“

Nič konkrétne však zatiaľ neuviedol. Jeho najväčšou misiou je aktuálne Indy 500, čaká ho aj ďalšia 24-hodinovka v Le Mans. Ak sa v roku 2019 stane historicky druhým členom Triple Crown, možno sa na prvé miesto v zozname jeho priorít vráti Formula 1.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk