F1.sk F1.sk

Alonso je novým "veľvyslancom" McLarenu, bude aj jazdiť
zdroj: McLaren

Alonso je novým "veľvyslancom" McLarenu, bude aj jazdiť

McLaren vydal v stredu o 11.00 h tlačové stanovisko, ktorým potvrdil, že z Fernanda Alonsa spravil svojho nového ambasádora, teda veľvyslanca. Stajňa okrem toho prezradila, že Alonso dokonca zasadne aj do monopostu.

Španielsky pretekár odjazdil s McLarenom celkovo 95 veľkých cien; v tíme pôsobil najskôr v roku 2007 a potom aj v rokoch 2015 až 2018. S McLarenom vyhral štyri veľké ceny a získal 241 bodov, ale výraznú časť z nich ešte v prvom spomínanom roku, keď sa bil o titul: a to sme pritom mali staré bodovanie.

V aktuálnom stanovisku stojí, že Fernando Alonso bude "úzko prepojený" s aktivitami McLarenu Racing, bude radiť jazdcom i inžinierom a okrem toho si zajazdí na vybraných testoch, aby tak "podporil vývoj MCL34 i budúcoročného MCL35". Nuž a čo je nemenej dôležité, Alonso s McLarenom absolvuje aj preteky Indianapolis 500.

"Fernando je súčasťou rodiny McLaren," uviedol výkonný riaditeľ McLarenu Zak Brown. "Má miesto v histórii tímu a naďalej pokračuje v písaní svojej kapitoly príbehu McLaren. Je teda úplne vhodné, že sme jeho status formalizovali ako ambasádor McLarenu, pričom v tejto pozícii sa pridal k ďalšiemu dvojnásobnému majstrovi sveta Mikovi Häkkinenovi."

"Mať niekoho ako Fernando, kto môže vďaka svojim skúsenostiam dodávať podporu, má pre každý pretekársky tím obrovskú hodnotu. Jeho názory a pohľady privítajú obaja naši jazdci, ale aj inžinieri. Nuž a jeho veľkosť a osobnosť je naďalej veľmi cenná pre našich partnerov i fanúšikov," dodal Američan.

"Stať sa veľvyslancom McLarenu je ozajstná pocta," povedal Fernando Alonso. "Je to výnimočný tím a platí to aj napriek problémom, ktoré sme v poslednej dobe zažili. Už predtým, ako som ukončil pôsobenie v F1, som povedal, že s McLarenom sa vidím ešte na dlhú dobu."

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk