F1.sk F1.sk

McLaren mal v utorok dva technické problémy
zdroj: TASR/AP

McLaren mal v utorok dva technické problémy

Na vrchole výsledkovej tabuľky utorňajších testov sa objavilo meno Lando Norris. Nováčik v službách McLarenu odjazdil celkovo 80 kôl, čo je v prepočte 372 kilometrov, a zaznamenal čas 1:17,709s.

Angličan sa dvakrát postaral o červené vlajky. Ako informuje tlačové stanovisko McLarenu, prvýkrát za to mohla strata hydraulického tlaku. Druhá porucha, ktorá prišla pred koncom jázd, ešte v čase uverejnenia stanoviska nebola rozanalyzovaná.

"Celkovo to bol dobrý deň, aj keď sme toho neodjazdili toľko, ako sme chceli a potrebovali," povedal Norris. "Auto sme oproti minulému týždňu mierne vylepšili a platí to hlavne o dlhých jazdách. Uberáme sa správnym smerom, čo je pozitívne. Celkovo sa cítim byť čoraz pripravenejší. Ešte ma čaká štvrtkový deň, počas ktorého musím pred Austráliou všetko finalizovať."

"Kvôli malým problémom sme bohužiaľ neodjazdili toľko kilometrov, ako sme plánovali," reagoval športový riaditeľ Gil de Ferran. "Celkovo to však bol pozitívny deň. V príprave na Austráliu sme opäť zvládli dôležitú prácu týkajúcu sa jednak vývoja a jednak chápania auta."

odpratávanie pokazeného McLarenu
TASR/AP
odpratávanie pokazeného McLarenu
TASR/AP

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk