F1.sk F1.sk

Sainz tvrdí, že oheň v garáži nebol nič vážne
zdroj: Twitter/McLaren

Sainz tvrdí, že oheň v garáži nebol nič vážne

V závere minulého týždňa absolvoval McLaren v Barcelone filmovací deň a dozvedeli sme sa o tom, že v garáži vypukol požiar. Niektorí mechanici museli dokonca zamieriť do lekárskeho centra, kde boli ošetrení.

"Bolo to veľmi malé," vysvetľoval pretekár tohto tímu Carlos Sainz v rozhovore pre Movistar. "Niektorí mechanici mali na rukách malé popáleniny, ale auto vôbec nebolo poškodené. Nikoho to pochopiteľne netešilo, ale bolo to malé."

Španiel sa okrem toho zamýšľal aj nad pomerom síl, ale veľa toho povedať nevedel: "Povedal by som, že sme za Ferrari. Ale vážne... nevieme, ako na tom sme."

McLaren prešiel v poslednom období mnohými zmenami. Vymenili sa obaja jazdci, členovia vedenia. "Bolo to ťažké, ale bolo nutné spraviť to. Musela prísť zmena mentality, filozofie, úplný reset i sebakritika. Neviem, ako dlho potrvá, kým sa dostaneme tam, kde chceme byť, ale aspoň sme začali."

Sainz hovoril aj o novom motore, ktorý označil za "pokrok", ale na druhej strane dodal, že Renault naďalej zaostáva za Ferrari i Mercedesom.

Nuž a na pretras prišla aj téma Fernando Alonso. Aké budú jeho úlohy? "S Fernandom som bol v kontakte, ale nie po stránke toho, ako bude s tímom spolupracovať. Zak Brown o tom isto vie viac. Carlosovi Sainzovi bude Fernando vždy chýbať, ale dúfam, že tímu nie: majú totiž mňa," dodal s úsmevom Carlos Sainz.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk