F1.sk F1.sk

Mercedes predstavil celkom nové auto, minulý týždeň len zavádzal
zdroj: Mercedes

Mercedes predstavil celkom nové auto, minulý týždeň len zavádzal

Mercedes v priebehu prvého týždňa tohtoročných testov zaostával. Pozorovania konkurencie ukázali, že je za Ferrari i Red Bullom, ale ako sa ukázalo, strieborní ešte mali niečo v rukáve. V utorok na okruhu Catalunya predstavili veľký aerodynamický balík a auto je odrazu celkom iné.

"To, čo jazdilo počas prvých štyroch dní v Barcelone, bol len testovací stroj s úlohou odjazdiť kilometre," informuje Auto Motor und Sport. "Skutočný nový strieborný šíp vyšiel spoza opony až v druhom testovacom týždni."

Je zrejmé, že nejde o reakciu na veľmi rýchle Ferrari: to by nebolo možné stihnúť v priebehu niekoľkých dní. Tento aerodynamický balík mal byť pripravený už na začiatku januára a všetko bolo časované tak, aby stihol byť vyrobený pre druhý týždeň testov.

Lewis Hamilton
Mercedes

"Takto sme získali päť dní vo veternom tuneli navyše," povedal jeden z inžinierov tímu. "Špecifikáciu pre Melbourne sme chceli mať hotovú tak neskoro, ako sa len dá, ale na druhej strane dostatočne skoro na to, aby sme ju stihli otestovať. V porovnaní s modelom, ktorý sme predstavovali, sa zmenil každý aerodynamický povrch."

Inak povedané, Mercedes nasadil do minulého týždňa len prechodné auto, ktorého úlohou bolo absolvovanie čo najväčšieho počtu kilometrov a skontrolovanie systémov. 

Ferrari a Red Bull naopak v utorok nepriniesli v zásade nič nové. Ich autá sa podobajú tomu, s čím jazdili aj doposiaľ. Na Ferrari sme však spozorovali aspoň inak koncipovaný výfukový systém.

Niekoľko noviniek Mercedesu prikladáme v nižšie priložených tweetoch.

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk