F1.sk F1.sk

Surer odhaduje, že Mercedes stráca pol sekundy
zdroj: Mercedes

Surer odhaduje, že Mercedes stráca pol sekundy

Marc Surer sa pridal na stranu pozorovateľov, podľa ktorých malo Ferrari v priebehu prvého týždňa testov najlepšie auto. Prekvapila ho skutočnosť, že Mercedes naopak trochu strácal.

"Je trochu nezvyčajné, že nevyšli na trať a s tvrdými pneumatikami ihneď nedosahovali super časy," cituje Surerove slová nemecká verzia Motorsport.com. "Vieme, že Mercedes počas testov nikdy nejazdí na čas. Takto tomu bolo aj v minulých rokoch. Teraz im však na špičku chýba až veľmi veľké množstvo času."

"Myslím si, že aktuálne sa tak trochu len hľadajú. Ak sa im v priebehu tohto týždňa nepodarí nájsť riešenie, tak môžeme dúfať, že Mercedes už nebude dominantný," hovoril Švajčiar.

Podobne to vidí aj šéf Mercedesu Toto Wolff: "Myslím si, že Ferrari je aktuálne vpredu. Ich auto vyzerá byť rýchle a dosahuje dobré časy. Vo štvrtok mohli byť ešte azda aj o jeden a pol sekundy rýchlejší - ak by chceli. A také rýchle by nedokázalo byť žiadne iné auto."

"Mám však pocit, že na druhé testy a potom aj do Melbourne prinesie každý veľké množstvo nových súčiastok. Potom azda budeme schopní lepšie zhodnotiť pomer síl," zamýšľal sa Wolff.

Aj Valtteri Bottas hovoril o tom, že Mercedes nie je práve najsilnejší. Fína na druhej strane zaujal Red Bull, ktorý podľa neho dosiahol s Hondou dobré motorové pokroky. "Ich maximálka bola fakt dobrá," skonštatoval. "A šasi Red Bullu je vždy dobré."

"V Mercedese sú si podľa mňa vedomí toho - a aj to cítiť - že v tejto chvíli majú malú stratu," reagoval Marc Surer. "Odhadom, cez prsty by to mohla byť pol sekunda. Od tohto tímu však pochopiteľne očakávam, že to napravia a dajú do poriadku."

"Ferrari bolo rýchle na každej zmesi, veľmi rýchli boli aj pri dlhých jazdách. Ich časy prichádzali bez väčších problémov a keď ste sa pozerali na trať, ani sa na to príliš nemuseli namáhať. Všetko je tam v poriadku. Momentálne na Ferrari nevidím žiadnu slabinu," dodal bývalý pretekár.

Najnovšie z kategórie: Testy

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk