F1.sk F1.sk

Rosberg: Ak Lewis nebude mať top auto, môže veľmi rýchlo prísť o motiváciu
zdroj: Nico Rosberg/Twitter

Rosberg: Ak Lewis nebude mať top auto, môže veľmi rýchlo prísť o motiváciu

Nico Rosberg korunoval svoje snaženie v roku 2016, keď získal majstrovský titul. Následne prekvapujúco oznámil, že svoju kariéru okamžite končí a ide sa venovať iným veciam. O návrat do Formuly 1 už nemá záujem, ale v tomto a v budúcom roku ho na vybraných podujatiach opäť uvidíme v pozícii televízneho odborníka.

"V tomto športe je to niečo historické," povedal o piatich dvojitých tituloch v rade, ktoré získal Mercedes. "Konkurenčný boj je veľmi veľký a udržať sa na špičke tak dlho je enormný výkon. Jedna vec je vyhrať, druhá dominovať. Toto dokázal aj Michael Schumacher."

"Pozoruhodné je podľa mňa aj to, že hlavný technik Paddy Lowe bol po troch rokoch vymenený. Práve to, aby ste neostali zakonzervovaní v jednom stave, je veľké umenie a Toto s Nikim to zvládli. Vždy treba všetko spochybňovať, vždy treba mať potrebnú odvahu a byť ochotní prijať zmeny vtedy, keď si to čas vyžiada. Toto si treba vážiť," pokračoval Nemec pre Auto Bild.

Rosberg pôsobil v Mercedese od roku 2010. V prvých troch sezónach spolupracoval s Michaelom Schumacherom, ale stajňa ešte nemala na víťazstvá. Potom sa to zmenilo. "Odrazu sme z ničoho nič mali skutočne dobré auto. V tomto smere treba zložiť poklonu Rossovi Brawnovi, pretože práve on dotiahol dve kľúčové persóny: Mika Elliota a Alda Costu."

A čo Michael Schumacher? "Aj Michael a ja sme mali svoj podiel. Obaja sme na to nekonečne tlačili a pokúšali sme sa pootočiť každou skrutkou. Aj dnes som hrdý na to, že som bol pri tomto projekte od prvého dňa. Prekonal som horšie chvíle a napokon som mohol zažiť veľký úspech."

Rosberg zdolal aj Lewisa Hamiltona, ktorý má aktuálne už päť majstrovských titulov. Jeho nástupcovi Valtterimu Bottasovi sa to pravdepodobne nepodarí. "V jednotlivých prípadoch ho určite môže zdolať," prikývol Rosberg. "Ale z hľadiska celej sezóny, tak to je zasa iná vec. Avšak pozor: ak Lewis nebude mať top auto, môže veľmi rýchlo prísť o motiváciu. Nuž a my už vieme, že Lewis má fázy, keď sa výkonnostne prepadne."

Ak ho chce zdolať Sebastian Vettel, tak "musí odjazdiť perfektnú sezónu, musí mať plnú podporu Ferrari a musí si dať pozor na to, aby ho príliš nehneval jeho nový kolega Charles Leclerc. Na tento duel sa už teším, veď aj Leclerc bude chcieť dokázať, že vo Ferrari sedí právom."

"Osobne si myslím, že zmena vo vedení tímu bude mať na Sebastiana pozitívny vplyv. O minuloročný titul prišiel aj preto, lebo nemal stopercentnú podporu. To by sa teraz mohlo zmeniť," dodal Nico Rosberg.

Najnovšie z kategórie: Nico Rosberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk