F1.sk F1.sk

Novinka z Japonska: Osaka chce mestské preteky
zdroj: Williams F1 Team

Novinka z Japonska: Osaka chce mestské preteky

Primátor tretieho najväčšieho japonského mesta, Osaky, oznámil, že by rád privítal preteky Formuly 1. Stať by sa tak malo na umelo vytvorenom ostrove, ktorý bude v roku 2025 hostiť svetovú výstavu Expo.

"Veľmi radi by sme realizovali Veľkú cenu Osaky," povedal Hirofumi Jošimura pre Japan Today, ktorý dodal, že by sa tak stalo na ostrove pomenovanom Jumešima.

Má to však aj podmienku: na spomínanom ostrove bude musieť byť najskôr postavený rezort kasín a vzniknúť tam má "najlepšia oblasť zábavy, akú nenájdete nikde inde".

Osaka chce v oblasti okrem kasín postaviť aj mnoho hotelov. "Ak sa nám podarí prilákať investorov, tak dokážeme dosiahnuť veci, ktoré aktuálne v Japonsku nevieme realizovať," pokračoval Jošimura. "Mohlo by sa nám podariť súťažiť na mestskom okruhu Jumešima."

Kompetentní chcú prvú štúdiu realizovať už v tomto roku. 

Osaka je tretím najväčším japonským mestom. Má takmer tri milióny obyvateľov, ale metropolitná oblasť je omnoho väčšia a spadá do nej vyše 19 miliónov ľudí.

Dodajme, že Veľká cena Japonska sa aktuálne koná na okruhu v Suzuke a zmluva platí do roku 2021. Krajina vychádzajúceho slnka nikdy nehostila mestské preteky.

Najnovšie z kategórie: Japonsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk