F1.sk F1.sk

Verstappen už pochopil, čo musí spraviť, aby získal titul, tvrdí Marko
zdroj: TASR/AP

Verstappen už pochopil, čo musí spraviť, aby získal titul, tvrdí Marko

Red Bull má po prvom týždni predsezónnych testov na okruhu Catalunya dobré vyhliadky, aspoň tak prezentujú rýchlosť auta predstavitelia tímu. Rovnako dôležité ako výkony monopostu však budú aj výkony pilotov. Helmut Marko je v tomto smere pokojný a verí, že Max Verstappen využil prechádzajúci ročník, v ktorom Red Bull aj tak nemal na titul, na nazbieranie cenných skúseností.

"Mali sme pár rozhovorov. Jednou z vecí, ktoré ukáže, bude určite trpezlivosť," povedal Helmut Marko v rozhovore pre Sky Sports F1. "Pochopil, že ak nemôže vyhrať, je dôležité získavať body, dokončievať preteky. Inak titul nevyhráte."

"Teraz vyzrel. Stále je veľmi mladý, ale oveľa vyzretejší. A cíti sa spokojný, a to aj ohľadom jazdných vlastností motora. Minulý rok sme niekedy vo vysielačke počuli, že nebol spokojný. Myslím si, že on a aj tím idú do tejto sezóny plní sebavedomia," opisuje atmosféru v Red Bulle jeho športový poradca.

Na sebavedomí istotne pridáva aj spoľahlivosť, s ktorou Honda začala predsezónne jazdy. Pohonná jednotka Hondy má v tomto momente za sebou viac kilometrov ako Renaultu a dokonca i Mercedesu, ktorý dodáva motory až trom tímom. V prípade strieborných šípov však zohrala dôležitú úlohu absencia Williamsu a úniky oleja Racing Pointu.

Helmut Marko hovorí o prvom týždni testov ako o vôbec najlepšom štarte do sezóny v histórii tímu. "Pokiaľ hovorím o Red Bulle a Toro Rosso, mali sme veľmi dobré obdobie. Povedal by som, že takú dobrú prípravu na sezónu sme ešte nemali. Je to nová doba. Neobzeráme sa späť, pozeráme sa vpred. Je to veľmi dobrý vzťah. Samozrejme, že tu boli obavy ohľadom spoľahlivosti, ale to zatiaľ nie je žiadny problém."

"Sme dosť optimistickí v tom, že tento rok dokážeme vyhrávať preteky aj výlučne svojím pričinením a nie iba vďaka problémom ostatných alebo výnimočnosti niektorých okruhov ako v Monte Carle alebo Singapure," pokračoval Marko, ktorý sa nakoniec ešte vrátil ku Maxovi Verstappenovi.

Holanďan vraj okrem toho, že cez zimu dospel, aj zmenil prístup. "Už spravil pozitívny pokrok tým svojím nadšením a koncentrovaním sa na tieto testy. Predtým bolo preňho testovanie trochu nudné. Vnímal to ako povinnosť. Teraz rozumie, že je to veľmi, veľmi dôležité — jeho odpovede pre inžinierov, ktorí vyvíjajú auto."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk