F1.sk F1.sk

Ocon sa v novej úlohe už udomácnil: Učím sa každý deň
zdroj: Racing Point Force India

Ocon sa v novej úlohe už udomácnil: Učím sa každý deň

Talentovaný francúzsky pilot Esteban Ocon doplatil na nabitý jazdecký trh v roku 2018. V sezóne 2019 sa mu ani s podporou Mercedesu nepodarilo nájsť súťažnú sedačku, prijal tak ponuku testovacieho a vývojového jazdca „strieborných šípov“.

Od Veľkej ceny Belgicka 2016 mal plnohodnotné súťažné sedadlo. V F1 sa etabloval ako mimoriadne rýchly a talentovaný jazdec. Nepriali mu však okolnosti, ktoré z neho pre sezónu 2019 urobili „len“ testovacieho jazdca Mercedesu. Taký veľký a silný tím však ponúka množstvo príležitostí k vlastnému rozvoju, najmä keď môžete prácu rozoberať s päťnásobným svetovým šampiónom.

„Učím sa každý deň,“ hovorí Ocon o svojich nových úlohách pre CRASH.net. „Pracujem rovnako, ako keby som bol súťažný pilot. Sledujem Valtteriho a Lewisove dáta a konzultujem ich s rôznymi oddeleniami tímu.“

„Počúvanie Lewisa je niečo úžasné, pretože pracuje naozaj tvrdo. Takže sa od neho môžem učiť,“ hovorí nadšene 22-ročný Ocon.

Mercedes plánuje, že Ocon bude s tímom počas každého víkendu blížiacej sa sezóny. V piatky ho čakajú povinnosti na simulátore, a to najmä v priebehu európskej časti sezóny. V továrni sa stretne aj s bývalým pilotom McLarenu Stoffelom Vandoornom. Ten dnes preteká za HWA Racelab vo Formule E.

„Pracujem veľa na simulátore a som s tímom v intenzívnom kontakte,“ opisuje Ocon svoju pracovnú náplň. Strávil som veľa času v továrni v Brackley. Je to zaujímavá úloha, veľa sa toho naučím a už sa neviem dočkať, keď si auto sám vyskúšam.“

„Udomácnil som sa tu veľmi dobre. Spoznal som sa s každým a s radosťou som prijal svoju úlohu. Je mi potešením byť súčasťou tohto skvelého tímu. Sú to predsa svetoví šampióni,“ uzavrel Francúz.

Už v roku 2020 by sa Esteban mohol vrátiť do súťažného kokpitu. Valtteri Bottas totiž má kontrakt len do konca sezóny 2019. Už teraz sa špekuluje, že v ročníku 2020 zaujme jeho miesto práve talentovaný Ocon.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk