F1.sk F1.sk

Mexičania majú problém: Peniaze pôjdu na "Majský vlak", nie na F1
zdroj: Pirelli Motorsport

Mexičania majú problém: Peniaze pôjdu na "Majský vlak", nie na F1

Už dlhšie sa šepkalo o tom, že budúcnosť Veľkej ceny Mexika môže byť otázna. Krajina chystá projekt "Majský vlak", ktorý má krajinu prepojiť železnicou a Formula 1 pôjde na druhú koľaj. V utorok to potvrdil aj mexický prezident Andrés Manuel Lopéz Obrador.

Železnica by mala mať okolo 1 500 kilometrov a má spojiť oblasť archeologických nálezísk Palenque s mestom Kankún nachádzajúcom sa na východnom pobreží.

"Neviem, aké sú kontrakty s F1," povedal Obrador. "Ak nie sú podpísané, tak nebudeme schopní tak spraviť. Niektoré podujatia boli financované fondom pre rozvoj cestovného ruchu, ale tento fond bude teraz koncentrovaný na konštrukciu Majského vlaku."

"Nevieme, v akom stave sú zmluvy s F1. Prehodnotíme ich. Aj naďalej budeme podporovať všetky športy, ale len triezvo, bez excesu a bez zbytočného mrhania," dodala hlava štátu.

Organizátori Veľkej ceny Mexika majú zmluvu ešte pre tento rok a ďalšia budúcnosť podujatia teda bude poriadne otázna. Alternatívou je nájsť súkromníka, ktorý by ho zadotoval z vlastného vrecka, avšak to nebude také jednoduché.

Promotér podujatia ešte v minulom roku povedal, že za tri roky bol ekonomický vplyv na krajinu vo výške 1,3 miliardy dolárov, čo je 12,2-násobok pôvodnej investície. Krajine sa teda Formula 1 podľa tohto rozhodne oplatila.

Preteky ako také vraj okrem toho za ten čas vytvorili až 31 600 pracovných miest, takže štátu rozhodne pomohli.

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk