F1.sk F1.sk

Villeneuve: Vettel môže všetko stratiť, Leclerc môže byť budúcnosťou Ferrari
zdroj: Scuderia Ferrari

Villeneuve: Vettel môže všetko stratiť, Leclerc môže byť budúcnosťou Ferrari

Podľa Jacquesa Villeneuveho bude mať Charles Leclerc veľký vplyv na tohtoročnú sezónu Sebastiana Vettela. Kanadský pretekár sa na ročník 2019 pozerá ako na potenciálne veľmi nebezpečný pre štvornásobného majstra sveta — ak ho Leclerc dokáže porážať.

Vettelovu dominanciu v Red Bulle ukončil Daniel Ricciardo, no dokázal to aj vďaka veľkej zmene v pravidlách. Autá boli nové a čerstvý šampión nenašiel s monopostom RB10 spoločnú reč. Aj keď menšie, ale nejaké predsa, prichádzajú aj tento rok. Jacques Villeneuve však od nich vôbec nečaká také rošády ako na začiatku hybridnej éry.

"Ja nevidím žiadne zmeny. Motory sú rovnaké, niečo sa upravilo v aerodynamike, ale nemyslím si, že šlo o dosť veľké veci, aby niečo zmenili," hodnotí pre Corriere della Sera komentátor talianskej Sky Jacques Villeneuve.

Namiesto zmien v poradí tímov očakáva možnú zmenu na pozícii lídra Ferrari, ktorým by sa ľahko mohol stať Leclerc. "Musíme vyčkať a uvidíme, čo sa stane. Ak bude v úvodných pretekoch silný, môže to Vettela uvrhnúť do chaosu. Ako pred pár rokmi s Ricciardom. Vtedy bol teoretickým lídrom Vettel, ale niekedy začnú hrať veci na psychologickom leveli proti vám a vy ani neviete prečo."

Daniel Ricciardo a Sebastian Vettel
Red Bull Racing

Vettel musí celoročne podávať konzistentné výkony, ak nechce dopustiť, aby ho na konci roka z tímu vytlačil mladý Monačan. "Veľa bude záležať na Leclercovi. Dobre vie, že ak sa veci nevyvinú dobre, nebude už on budúcnosťou Ferrari, ale Leclerc. Tlak je len na ňom. Seb môže stratiť všetko, Charles nič."

"A okrem toho Ferrari postavilo po Charlesov bok Jocka Cleara. Roky som s ním pracoval a bude preňho obrovskou pomocou. Jock presne vie, ako to u pretekárov chodí," dodáva na tému Ferrari Villeneuve. "Vettel je ale veľký šampión a tento tlak ustojí."

Majster sveta z roku 1997 dostal otázky aj na konkurenciu. "Mercedes pre mňa zostáva favoritom, ale nesmieme zabudnúť na to, že vlani to bol rovnocenný súboj. V prvej polovici sezóny bolo Ferrari silnejšie, ale potom ich Mercedes predstihol. Teraz musíme vyčkať na to, aký efekt bude mať na tím Charles Leclerc."

"A Lewis Hamilton? Ak nezaspí, je takmer neporaziteľný. Jazdí neskutočne dobre. V druhej časti ročníka nespravil takmer žiadne chyby, bol ostražitý. To však nemôžem povedať o jeho kolegovi Bottasovi," okomentoval Fínove výkony Villeneuve.

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk