F1.sk F1.sk

Famózny finiš: Wehrleinovi došla energia, na cieľovej čiare ho predbehol di Grassi
zdroj: FIA

Famózny finiš: Wehrleinovi došla energia, na cieľovej čiare ho predbehol di Grassi

Mexické víťazstvo šampionátu Formuly E si v poslednej sekunde vybojoval Lucas di Grassi. Až do tohto momentu viedol bývalý junior Mercedesu Pascal Wehrlein, no v samom závere mu došla energia.

Wehrlein získal v kvalifikácii pole position a pole viedol aj po červenej vlajke, ktorú po piatich minútach pretekov spôsobila nehoda Brazílčana Nelsinha Piqueta. Nemec držal konkurenciu za sebou, no v posledných kolách využil pri bránení sa pred Lucasom di Grassim priveľa energie. Tá mu došla pár metrov pred cieľom. Hoci sa súpera pokúsil zblokovať, di Grassi si našiel pri bariére miesto a Wehrleina predstihol.

"Myslím si, že toto boli moje najlepšie preteky vo Formule E vôbec," nechal sa počuť po triumfe di Grassi, štvrtý víťaz v štvrtých pretekoch tejto sezóny. "Bolo to neuveriteľné. Wehrlein bol veľmi prešibaný, zatváral mi dvere a veľakrát menil smer. Snažil som sa ho dostať pod tlak, prinútiť ho minúť viac energie. V poslednej zákrute zrazu spomalil, skúsil ma zavrieť, ale krajom som preťal cieľovú čiaru."

Pascalovi Wehrleinovi by však k víťazstvu nepomohlo ani to, keby o batériu prišiel až po konci pretekov. Komisári mu totižto dodatočne udelili päťsekundový trest za skrátenie si štvrtej zákruty v poslednom kole. Z tohto dôvodu spadol v celkovom poradí na šiestu priečku. Na pódiu tak di Grassiho sprevádzali António Félix da Costa a Edoardo Mortara.

V šampionáte vedie Jérôme d'Ambrosio s 53 bodmi pred da Costom, ktorý stráca sedem bodov. Prvú trojku uzatvára Sam Bird.

Zvyšným expilotom Formuly 1 sa aj naďalej príliš nedarí. Stoffel Vandoorne spadol až na chvost kvôli päťsekundovému trestu a prejazdu boxovou uličkou za nesprávne použitie fanboostu ako aj využitie priveľkého množstva energie. V závere sa vyškriabal len na osemnástu priečku, keďže predbehol dvojicu Nissanov, ktorým rovnako ako Wehrleinovi došla energia a boli nútení z popredných priečok odstúpiť.

Felipe Massa získal svoje prvé body v šampionáte, no boli len štyri za ôsme miesto.

Výsledky ePrix Mexika 2019:

Výsledky ePrix Mexika
Formula E

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk