F1.sk F1.sk

Williams bude v pondelok na testoch chýbať
zdroj: Williams

Williams bude v pondelok na testoch chýbať

Už cez týždeň predstavitelia Williamsu upozorňovali na to, že je možné, že úvod predsezónnych testov v Barcelone stajňa nestihne. Aby tím maximalizoval dostupný čas, zrušil aj víkendové filmovacie jazdy. Šéfka Williamsu však dnes potvrdila, že jeden deň prác navyše nebude stačiť a v Barcelone sa ukážu neskôr.

"Musíme odložiť začiatok našich predsezónnych testov v Barcelone na utorok ráno. V Grove sme mali neskutočne rušnú zimu pri prípravách nového FW42 na sezónu pred nami. Napriek každého úsiliu však budeme potrebovať viac času predtým, ako budeme pripravení vyraziť na trať," oznámila Claire Williamsová.

Podľa Angličanky to však zatiaľ nie je veľký problém. "Našou najväčšou prioritou je zabezpečiť, že na trať prinesieme auto, ktoré na tom bude najlepšie, ako len môže. Niekedy to zaberie viac času, než koľko ste očakávali alebo koľko by ste chceli. Je zrejmé, že to nie je ideálne, ale nie je to zas ani koniec sveta."

V pondelok si mali monopost Williamsu rozdeliť Robert Kubica a George Russell. V utorok a stredu sa mal v aute objaviť aj Nicholas Latifi, no je otázne, či sa tak stane aj po týchto problémoch. Pre tím i samotných jazdcov by bolo lepšie, keby v tieto dni mohli dobehnúť to, čo pondelňajšou absenciou stratia.

"Budeme musieť náš program trochu orezať, aby sme dohnali stratený čas, ale stále nám zostáva sedem testovacích dní. V prípravách na prvé preteky využijeme tento čas čo najlepšie," dodala Williamsová.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk