F1.sk F1.sk

Leclerc: Sebastian je skutočný šampión
zdroj: Ferrari

Leclerc: Sebastian je skutočný šampión

Raketová kariéra monackého supertalentu smeruje k vrcholu. Už vo svojej nováčikovskej sezóne dokázal získať titul šampióna GP3, o rok neskôr i Formuly 2. Prvý rok mu vyšiel skvelo aj vo Formule 1. Tak skvelo, že po nej nasleduje angažmán v tíme Ferrari.

Príchod Charlesa Leclerca k Scuderii spôsobil v minulom roku menšiu senzáciu. Tím z Maranella je známy svojou filozofiou, podľa ktorej si vyberá takmer výhradne skúsených pilotov. Tento ešte donedávna nováčik však ako člen akadémie Ferrari ohromil natoľko, že sa dočkal rýchleho „povýšenia“ k najúspešnejšiemu tímu histórie Formuly 1.

„Som nadšený z toho, že môžem začať toto skvelé dobrodružstvo. Bol to môj detský sen,“ povedal Leclerc počas predstavenia nového monopostu SF90 pre CRASH.net. „Bol som členom jazdeckej akadémie Ferrari niekoľko rokov. To mi veľmi pomohlo rozvíjať sa s cieľom, že raz získam toto miesto. To sa teraz stalo skutočnosťou.“

Prakticky od momentu jeho angažovania sa hovorí o tom, ako veľmi dokáže Leclerc dostať pod tlak svojho skúsenejšieho kolegu Sebastiana Vettela. Nico Rosberg dokonca povedal, že ak bude mladý Monačan úspešný, môže prinúť štvornásobného šampióna uvažovať o ďalšej budúcnosti. Samotný Leclerc však niečo podobné odmieta. Rovnako popiera, že by bol z pôsobenia v legendárnom tíme nervózny.

„Nervózny? Nie som nervózny,“ odmietol rázne. „Je to pre mňa viac ako príležitosť, pôsobiť vedľa Sebastiana, ktorý je skutočný šampión. Určite sa od neho môžem veľa naučiť.“

„Som si istý, že to bude skvelá sezóna, cieľom bude pracovať pospolu, ako tím. Určite to zvládneme,“ povedal Leclerc, ktorý chce byť v tejto sezóne skôr žiakom, než veľkým konkurentom Vettela.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk