F1.sk F1.sk

Stroll: Je to pre mňa skvelá šanca
zdroj: Racing Point

Stroll: Je to pre mňa skvelá šanca

Dnes už zaniknutý tím Force India vstupuje do novej éry. S novými majiteľmi a novým menom SportPesa Racing Point F1 Team. Výzvy však zostávajú nezmenené. O ich zrealizovanie sa pokúsi aj syn vlastníka stajne, Lance Stroll.

Stále len dvadsaťročný Kanaďan opustil po dvoch rokoch Williams, najmä vďaka svojmu otcovi sa posunul do konkurencieschopnejšieho nástupcu Force Indie. Tú kúpil v auguste 2018 jeho tatko Lawrence, ktorý so skupinou investorov založil konzorcium Racing Point UK Ltd. To v konečnom dôsledku znamenalo, že o miesto prišiel talentovaný Esteban Ocon. Toho nahradil v novozaloženom tíme Stroll mladší, ktorý sa stal kolegom Sergia Péreza.

Mladý pilot sa preto ťažko zbaví povesti chlapca, ktorému všetko zabezpečí jeho otec. „Je to rodinný podnik,“ povedal Stroll pre Reuters. Dodáva, že je to súčasť otcovho podnikania, ktoré logicky znamená dávku zodpovednosti aj pre syna. „Nechcem sa nijak vzpierať. Uvedomujem si, že je to pre mňa, ako pre pilota, skvelá príležitosť. Tiež je to šanca pre otca a celú rodinu. Vkladáme naše srdce i dušu do tímu Racing Point.“

Jeho kolegom bude starší, skúsenejší a podobne ambiciózny Mexičan Sergio Pérez. Vynorila sa teda otázka, či budú dvaja kohúti ochotní spolupracovať. Predsa len, s bývalým partnerom Estebanom Oconom si nie vždy rozumel podľa predstáv.

„Môj prístup sa nemení. S tímovým kolegom chcem mať dobrý vzťah, pretože to je lepšie pre celkovú atmosféru,“ povedal pri odhalení nového monopostu Pérez. „Na spoluprácu s Lancom sa veľmi teším. Chcem vedieť, v čom je silný, a naopak, kde má slabiny.“

Pérez svoje kvality veľmi dokazovať nemusí. Odjazdil už 155 veľkých cien, stál osemkrát na pódiu a má za sebou aj anabázu v McLarene. Na druhú stranu Stroll strávil minulý rok v trápiacom sa Williamse, takže nemohol naplno ukázať svoje kvality. Zdolanie skúsenejšieho kolegu je určite cesta k získaniu náležitého rešpektu.

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk