F1.sk F1.sk

McLaren predstavil MCL34
zdroj: McLaren

McLaren predstavil MCL34

McLaren sa vo štvrtok krátko popoludní pridal k tímom, ktoré už predstavili svoje pretekárske stroje pre novú sezónu. Stajňa so sídlom vo Wokingu vyprodukovala auto označené ako MCL34.

Slávnosť sa konala v sídle tímu vo Wokingu a monopost spoločne predstavilo 34 vybraných zamestnancov slávneho tímu, ktorí symbolicky zastúpili všetkých približne 800 ľudí pracujúcich v tejto továrni.

Na okruhoch budú toto zoskupenie zastupovať 24-ročný Carlos Sainz a 19-ročný Lando Norris. Prvý spomínaný pretekár má skúsenosti z Toro Rosso i Renaultu, druhý je v F1 nováčikom; v minulom roku skončil druhý v F2, predtým vyhral F3.

Monopost MCL34 bude poháňaný pohonnou jednotkou Renault E-Tech 19. Po stránke sfarbenia ostala stajňa verná papájovej farbe, ktorú si kedysi vybral Bruce McLaren, avšak dopĺňa ju dosť veľké množstvo modrej.

Aj keď sa špekulovalo, že počas testov v Barcelone uvidíme v akcii aj Fernanda Alonsa, asi sa tak nestane. V aktuálnom tlačovom stanovisku McLarenu totiž stojí: "Jazdecké povinnosti si počas oboch testov podelia Carlos a Lando."

"MCL34 je výsledkom obrovského množstva tvrdej práce a oddanosti ľudí v tíme," skonštatoval výkonný riaditeľ McLarenu Zak Brown. "Máme celkom novú jazdeckú dvojicu, ktorá spoločne reprezentuje novú generáciu formulového talentu a ktorá je integrálnou súčasťou tímu i kolektívneho úsilia McLarenu napredovať."

"Už teraz sa veľmi teším na testy a neviem sa dočkať súťaženia vo farbách McLarenu," pridal pár slov Carlos Sainz. "Viem, že v priebehu zimy každý v továrni veľmi tvrdo pracoval a myslím si, že tím odviedol fantastickú prácu aj po stránke finálneho lakovania."

Španiel prezradil, že do zimnej prípravy investoval veľké množstvo úsilia: "Mal som nové tréningové spôsoby, novú diétu, veľmi špecifické hodiny na simulátore a s inžiniermi som trávil dodatočný čas preto, aby som niektoré aspekty auta prispôsobil svojim preferenciám. Odkedy som sa presťahoval do Veľkej Británie, stal sa z továrne môj druhý domov."

"Už sa neviem dočkať toho, ako počas testov zasadnem za volant," povedal Lando Norris. "V priebehu zimy som tvrdo pracoval na tom, aby som zvládol krok do F1. Často som bol s ľuďmi z tímu v továrni a pred sezónou 2019 som sa toho snažil čo najviac naučiť. MCL34 vyzerá skvelo."

Prvé fotografie:

McLaren MCL34
McLaren
McLaren MCL34
McLaren
McLaren MCL34
McLaren
Carlos Sainz a Lando Norris
McLaren

Carlos Sainz - McLaren MCL34
McLaren

.

Najnovšie z kategórie: predstavenia monopostov

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk