F1.sk F1.sk

Podľa Wolffa sú Hamilton s Bottasom pripravení, Mercedes bude bojovať s vylepšeným motorom
zdroj: Mercedes

Podľa Wolffa sú Hamilton s Bottasom pripravení, Mercedes bude bojovať s vylepšeným motorom

Mercedes sa tento rok pokúsi prekonať rekord Ferrari z rokov 2000 až 2004 v počte dvojitých šampionátových víťazstiev, teda v Pohári konštruktérov i v Pohári jazdcov zároveň. Podľa Tota Wolffa je tím na obrovskú výzvu pripravený — na čele s Lewisom Hamiltonom a Valtterim Bottasom.

"Po zimnej prestávke som už videl oboch jazdcov. Táto zimná prestávka bola po tak intenzívnej minulej sezóne nevyhnutná," hovorí v krátkom videu Mercedesu Toto Wolff. "Lewis sa vracia čerstvý a vzpriamený. Nabral veľa svalstva a je poriadne hladný."

Valtteriho Bottasa čaká sezóna, ktorá rozhodne o Fínovej budúcnosti nielen v Mercedese, ale možno aj vo Formule 1. "Valtteri sa zreštartoval. Myslím si, že preňho bolo dôležité sa trochu vzdialiť a porozmýšľať nad niektorými vecami. Tvorí silnú časť tohto tímu a má jeho podporu. Teším sa na veľkú súťaž medzi týmito dvoma jazdcami ako aj proti našim súperom."

"Päť dvojitých šampionátov je viac ako sme kedykoľvek mohli získať. Ale každá sezóna sa začína s nulou na konte. Nie je nič, čo by ste si mohli z predchádzajúcich sezón preniesť do ďalšej. Preto do každej sezóny vstupujeme rovnako motivovaní ako predtým," podčiarkol Wolff.

Inžinieri Mercedesu pracujúci na novej pohonnej jednotke už prvé kroky k šampionátovému víťazstvu spravili. Talianska verzia stránky motorsport.com zistila, že Mercedes v spolupráci so spoločnosťou Mahle pripravila nové motorové piesty. Strieborné šípy vyvinuli vylepšené zliatiny, ktoré otvoria priestor na ďalší vývoj v tejto oblasti. Okrem zvýšenia výkonu má Mercedes očakávať aj väčšiu pevnosť a zníženie hmotnosti dielov.

S nemeckým dodávateľom Mahle spolupracuje aj Ferrari, no nové piesty boli vytvorené exkluzívne pre Mercedes.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk