F1.sk F1.sk

Kubica: Hovorili mi, že to najťažšie mám za sebou, no ono to ešte len prichádza
zdroj: Williams

Kubica: Hovorili mi, že to najťažšie mám za sebou, no ono to ešte len prichádza

Robert Kubica nedokázal počas zimy pred ročníkom 2018 Williams presvedčiť svojimi výkonmi z testov, no ani peniazmi. O rok neskôr bol už úspešnejší, z čoho sa teší, ale upozorňuje, že ešte nevyhral. Až teraz ide do tuhého.

"Väčšina ľudí mi v novembri v Abú Zabí gratulovala k tomu, že tú najťažšiu prácu mám za sebou. Určite to pre mňa bolo ťažkých osem rokov, bojoval som o návrat do F1, ale v skutočnosti sa tá ťažká časť len začína," myslí si Robert Kubica v interview pre F1.com. "Ja sa ale o to viac teším a ohľadom nových výziev som pomerne uvoľnený. Určite ma bude čakať viac ako len jedna výzva. Už je to len pár dní, kým sa naštartuje celá Formula 1. Keď začneme, budeme mať dva veľmi dôležité týždne v Barcelone. No a potom sa určite teším na Austráliu."

Poliak načrtol aj jeden z problémov Williamsu FW41. "Naša minuloročná sezóna určite nebola najlepšia. Nesmieme na to zabudnúť, z chýb sa musíme poučiť. Nepochopili sme tak celkom ERS, kde sme strácali výkon. Výkon auta mal určite veľký dopad aj na výsledky jazdcov. Ja budem musieť dať dokopy všetky kúsky skladačky, aby som dosiahol dobré výsledky. Nejde tu len o trať, ale aj o to, čo sa deje mimo trate. Vychádzame z toho, že sme minulý rok skončili na desiatej priečke."

Robert Kubica a George Russell - Williams 2019
Twitter/F1

Claire Williamsová čaká od sezóny 2019 veľký zvrat v smerovaní stajne. A čo Kubica? "Môžete byť veľmi optimistickí alebo veľmi pesimistickí. Nikdy však neviete, kam sa vyberú ostatné tímy. Ciele si môžete dávať ozaj vysoké a dosiahnuť len veľmi málo. Alebo môžete byť realistickí, to by sme mali byť aj my. Naším cieľom musí byť hladký štart do sezóny. Snáď naše auto preukáže výkon, ale nie len ten, aj spoľahlivosť. Snáď naplníme očakávania, čo bol veľký problém minulej sezóny. Hladký štart nám pomôže vyťažiť z balíka čo najviac."

Má ešte Robert Kubica na to, aby pretekal vo Formule 1? To sa dozvieme už o pár týždňov predovšetkým na základe porovnávania jeho výsledkov s Russellovými.

"George je jedným z najlepších jazdcov, akých sme v posledných rokoch videli vo Formule 2 a Formule 3," chváli svojho nového kolegu Kubica. "Určite sa nemusí predstavovať. Je veľmi talentovaný a na jeho vek má aj dobré technické znalosti. To je veľký rozdiel medzi mojou a súčasnou generáciou. Oni veľmi úzko spolupracujú s tímami F1, to už od útleho detstva. Mal skvelú príležitosť pracovať s Mercedesom. Môžete veľa počúvať a veľa sa naučiť."

"Teším sa, máme dobrý vzťah. Dúfam, že tento vzťah sa bude len utužovať. Máme predsa spoločný cieľ, musíme pracovať s tímom a podávať výkony, aké Williams očakáva," dodal 34-ročný Krakovčan.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk