F1.sk F1.sk

Ricciardo: Red Bull nemá nič, čo by nemal aj Renault
zdroj: Renault Sport F1

Ricciardo: Red Bull nemá nič, čo by nemal aj Renault

Kedy sa Renault dokáže dotiahnuť na prvú trojku? Podľa výsledkov z minulého roka najprv dobehne Red Bull, bývalého zamestnávateľa Daniela Ricciarda. Tímu z Enstone podľa Austrálčana na tejto misii nič nechýba. Až na ten čas.

"Ešte som v továrni neprešiel okolo ničoho, pri čom by som si povedal: Red Bull mal aj tamto, to budete chlapci potrebovať," ohodnotil vybavenie Renaultu Daniel Ricciardo. "Nie je tu teda nič konkrétne, o čom by som si pomyslel, že nám to chýba. Keď budem jazdiť v aute, zistím, čo auto potrebuje, ale zatiaľ vidím len dobré veci."

Renaultu teda v porovnaní s Red Bullom nič nechýba, no pokrok nemožno zastaviť. Neustále musí pribúdať nové vybavenie. "Bol som tu v decembri a kvôli prebiehajúcej výstavbe tu bolo dosť hlučno. Už je to dokončené a funguje to. Cez zimu pracovali tvrdo a to je jedno z pozitív, ktoré som zbadal hneď na začiatku: pracovná morálka. Budem prvý, kto im povie: na konci sezóny si zaslúžite prestávku a nejaké voľno. Ale viem, že veľa z nich to voľno mať nebude, čo je pre mňa dôkazom, že sú hladní po úspechu."

A čo ciele pre novú sezónu? "Možno je to pre vás trochu nudné, ale cieľom je pokrok — stále sa zdokonaľovať. Je skvelé, čo od roku 2016 spravili. Treba ísť po tej istej trajektórii. Povedať si však, že minulý rok boli štvrtí, tak tento rok by mali skončiť tretí, nie je také jednoduché. Strata na prvú trojku je dosť značná. V ideálnom prípade ju ale zmažeme. Ak by nás to hodilo priamo do prvej trojky, tak paráda, ale stále je to veľká strata. Ak z toho čosi ukrojíme, bude to úspešný rok."

Keby Ricciardo zostal v Red Bulle, je vysoko pravdepodobné, že by na domácich pretekoch v Austrálii bojoval o pódiový výsledok. V Renaulte nemá také dobré vyhliadky, no ak v Melbourne skutočne skončí za červenými býkmi, nebude z toho žialiť.

"Keď som podpisoval zmluvu, bol som si vedomý toho, že keď prídem do Melbourne, tak nebudú vpredu," konštatuje na margo Renaultu Ricciardo. "Bol som pripravený to akceptovať a prijať to ako realitu. Prirodzene, že Red Bull budem sledovať, ale budem sledovať aj Mercedes a Ferrari. Nebudem však smutný, ak nás (Red Bull) v Melbourne porazí. My sme na inej ceste, ale nechcem sa uspokojovať so štvrtým miestom donekonečna."

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk