F1.sk F1.sk

Ricciardo chce do Renaultu priniesť viac pozitívnej energie
zdroj: Twitter/Albert Fabrega

Ricciardo chce do Renaultu priniesť viac pozitívnej energie

Danielovi Ricciardovi minulý rok ani zďaleka nevyšiel podľa plánov, no o to viac sa teší na novú sezónu v žlto-čiernom monoposte Renaultu. Za posledných dvanásť mesiacov si vraj toho veľa uvedomil a vo svojom novom pôsobisku chce zaujať pozíciu vyspelejšieho pilota, ktorý bude tím viesť vpred.

"Renault má v motoršporte obrovskú históriu. Byť súčasťou jej pokračovania vo Formule 1 je pre mňa vzrušujúca výzva," rečnil na pódiu pred zakrytým Renaultom R.S.19 Daniel Ricciardo. "Som tu, aby som na trati odviedol svoju prácu a jazdil čo najrýchlejšie. Chcel by som však do tímu priniesť aj energiu. Chcem každého poriadne napumpovať, pretože to je súčasťou mojej práce a mojej osobnosti."

"Tím chcem priviesť k tomu, aby pracoval ešte o čosi tvrdšie, dal do toho viac úsilia a stmelil sa. Budem katalyzátorom pozitívnej energie," vyhlásil vždy usmiaty Austrálčan.

Takmer vždy usmiaty Austrálčan. Hlavne v druhej polovici sezóny totižto veľa dôvodov na úsmev nemal. Jeho auto vypadávalo z pretekov kvôli technike častejšie ako ktoréhokoľvek iného konkurenta, a aj v tých pretekoch, ktoré vyhral, sa musel potýkať s technickými problémami.

Dnes verí, že to nebolo len na škodu. "Všetko, čo som sa v roku 2018 naučil, spraví moju verziu pre rok 2019 lepšou. Rozdiel bude v tom, že budem vyspelejšia osobnosť. Mám viac jasno v tom, kam mierim. Chcem to dokázať výsledkami na okruhu. Cítim pozitívny tlak a očakávania, že budem robiť dobré veci. To je niečo, na čo sa teším."

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk