F1.sk F1.sk

Williamsová je proti kupovaniu súčiastok: DNA Formuly 1 by nemalo vyblednúť
zdroj: Ferrari

Williamsová je proti kupovaniu súčiastok: DNA Formuly 1 by nemalo vyblednúť

Časy sa zmenili, no vo Williamse stále dúfajú, že Formula 1 zostane taká, akú ju poznáme z minulosti. Dúfajú, že sa na čelo štartového roštu neposadí skupinka tímov, ktorá bude zvyšku sveta ponúkať svoje súčiastky ako svojim vazalom. Každý tím by mal byť podľa Williamsu skutočne nezávislý.

Williams sa o to snaží, no pri dnešných pomeroch na to aj dopláca. "Pre skutočne nezávislého výrobcu je ťažké súťažiť za súčasnej podoby pravidiel. To je azda aj dôvod, prečo sme minulý rok klesli až na desiatu priečku — bolo to kvôli spolupráci medzi niektorými tímami. No je to v súlade s existujúcimi pravidlami," uznáva Claire Williamsová, ktorú vyspovedal Autosport.

Minulý rok sa špekulovalo o tom, že Mercedes ponúkol Williamsu podobnú spoluprácu, akú dnes vidíme medzi Ferrari a Haasom. Vedenie z Grove ju však odmietlo. Namiesto toho chce ťažké časy prečkať a dúfať, že v roku 2021 sa situácia vylepší.

"Jedným z dôvodov, pre ktoré tak podporujeme prácu FIA a FOM, je ten, aby prepracovali zoznam povolených súčiastok," naráža Williamsová na tie diely, ktoré si tímy nemusia vyrábať sami, ale ich môžu odkúpiť od iného. "Sme toho (práce FIA, pozn. red.) veľkými zástancami. Vieme, že to v roku 2021 úplne zmení tvár Formuly 1 a dá šancu tímom, akým sme aj my."

"Sme nesmierne hrdí na fakt, že sme skutočnými konštruktérmi. Všetky súčiastky na našom aute vyrábame v našej továrni. Toto je DNA Formuly 1. Nemalo by vyblednúť kvôli nejakému zoznamu povolených súčiastok," zdôraznila jediná šéfka tímu vo Formule 1. "Veľmi sa na tú zmenu tešíme. Máme skvelé zdroje, disponujeme dvoma senzačnými veternými tunelmi. Vo Williamse máme skvelé kapacity, nuž sa musíme ubezpečiť, že ich využívame správnym spôsobom."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk