F1.sk F1.sk

Williamsová: Nikto si už nechce zopakovať rok 2018
zdroj: Williams

Williamsová: Nikto si už nechce zopakovať rok 2018

Williams chce začať písať novú kapitolu v histórii tímu. Obrovské sklamanie z minulého roka, kde sa historicky mimoriadne úspešná stajňa potácala na posledných priečkach výsledkových listín, by sa už nemalo opakovať. Aj novým lakovaním chcú v Grove vyslať posolstvo o tom, že továreň naberá druhý dych.

"Minulá sezóna bola pre nás veľmi náročná. Každý tím by bolelo, keby sa ocitol v našej situácii," znel pondelňajší príhovor Claire Williamsovej. "Počas zimy však od nás nikto neodišiel, čo vypovedá o sile Williamsu. Nik z nás už nechce prežiť rok 2018. Naším cieľom je preto napredovať.

Pred tým, že ich práca mala vážne trhliny, si vo Williamse nezakrývajú oči. "Váš tím nespadne na desiatu priečku, ak nemáte žiadne slabiny. Pracovali sme veľmi tvrdo, ale bude to dlhá cesta. Paddy intenzívne robil na tom, aby dostal správnych ľudí na správne miesta. Som presvedčená, že máme vhodné nástroje, aby sme sa opäť vydali na cestu. Avšak až v Melbourne zistíme, ako na tom skutočne sme."

Williamsu sa podarilo získať niekoľko nových sponzorov. Zmenili i lakovanie, keďže o odchode Martini vedeli už dlhé mesiace dopredu. Čo naň hovorí zakladateľ tímu Frank Williams?

"Frankovi sa to veľmi páčilo. Možno vás to prekvapí, ale je to fakt. Bola som trochu nervózna, keď som mu ho prezentovala, keďže Frank je veľký tradicionalista a námornícku modrú chráni. Ale rozumel argumentom, že toto je spôsob, ako svetu veľmi jasne odkázať, kam ideme. Plne za tým stál a ja som stále tu. Keby sa mu to nepáčilo, pravdepodobne by ma vyhodil!" odľahčila situáciu šéfka tímu.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk